RESTATE kõige suurem varandus on olnud alati inimesed, selle pärast alustame tänasest retrospektiivi oma staaridest, kes nüüdseks on juba maailmaruumi lennanud. ⭐️
Esimesena tõmbasime loosirattast välja Ahti Kiili nime.

 

1) Kirjelda lühidalt kes sa oled ja millega sa tegeled?
Kannan Capital Mill’i grupis kahte mütsi – esmalt olen elamuarendustega tegeleva tütarettevõtte tegevjuht ja partner. Teisalt tegelen Capital Mill’i emaettevõtte pipelineiga (analüüs, komitee, investorite materjalid jne)

2) Kuidas sa RESTATE'i sattusid ning mis milline on/oli su kogemus?
Plaan kinnisvarasse suunduda tekkis aastal 2013. Selleks määrasin endale tegevuskava, mis algas valdkonna tundmaõppimisest. Selleks liitusin Uus Maa äripindadega. Huvi oli aga algusest peale investeerimisobjektide (arendused ja rahavoog) vastu, seega pool aastat hiljem liikusin edasi, tol ajal veel sama grupi ettevõttesse UMPA, uue nimega RESTATE.

3) Mida arvad KV turu seisust praegu ning mis olulist on muutunud viimase 5 aastaga?
Hoolimata pikalt kestnud tsüklist ning meedia paanika hüüetest, pean turu seisukorda stabiilseks. Majandusseisukord on tervislik, ostujõud pigem tugev ja laenutingimused mõistlikud. Viimaste aastate pangandussektori sündmused on tugevalt puhastanud ärikinnisvara turgu nõrgematest tegijatest, mis on keskmist kompetentsi turul tõstnud. Selle tulemusel on yieldi ootused, maa hinnad jm pigem stabiliseerumas.

4) Mis on kinnisvara juures kõige olulisem?
Erinevatel segmentidel erinevad kandvad elemendid. Läbiv joon siiski alati olnud asukoht.

5) Millise investeeringu teeksid täna? Millise investeeringu oleksid teinud 5 aastat tagasi?
Kui 5 aastat tagasi oleks julgenud teha rohkem spekulatiivseid tehinguid, siis täna ilma väärtuse loometa tasub ainult selgesse tootlusesse investeerida.

6) Mis muudatused tulevik tuua võib, kas ja millal tuleb buum/kriis?
Selge on see, et tõus on olnud pikk ja kiire. Paranoia kuklas on juba mitu aastat languseks valmis. Näitajatele kaine mõistusega otsa vaadates suurt hirmu tundma ei peaks. Pigem võib meid ees oodata lähiaastatel mingi stabiliseerumine, marginaalne langus või trendi muutused.

7) Kui saaksid iseenda 10 aastat nooremale versioonile midagi tähtsat öelda siis mis see oleks?
Emotsioon on kõige kallim asi.

8) Mis sa RESTATE´ist kaasa said ja kui paljut õpitust siiani kasutad?
Kuna firma oli tol ajal inimeste arvult üsna pisike, siis tuli osata ja suuta projekt ideest exitini ise läbi viia. Ardi ja Keit muidugi juhendasid ja näitasid suunda, kuid keegi tööd teise eest ära ei teinud. Väärtuslik kool.

9) Mida tahaksid oma RESTATE kolleegidele öelda?
Kuigi kohati tundub, et 99% ajast teed tühja tööd, siis antud valdkonnas see 1% on kõike seda väärt ja enamgi.

10) Mida tahaksid lugejatele öelda?
Seni kaua, kuni ambitsioon on nutikate inimeste käes, on tulevik helge. Enne suuri tegusi tuleb põhi alla koguda. Julgen soovitada RESTATE härrasid – neil soliidse eaga seda põhja hulganisti kogunenud.

Ardi Roosimaa

RESTATE


SHARE

Ole kursis ärikinnisvara turuga!

Uudiskiri sisaldab kinnisvara-alaseid uudiseid, trende ja pakkumisi.
E-maili sisestamisega lubad meil endaga ühendust võtta ja infot edastada.
Soovi korral saad oma eelistusi täpsustada meie esimeses kirjas.
Tutvu meie viimase uudiskirjaga siin!