Veerand aastat on möödunud meie eelmisest üllitisest ja rõõm on tõdeda, et kinnisvarasektor on mõnevõrra taastunud. Ärikinnisvara valdkonnas ei toimunud see aga sedavõrd kiirelt, kui elukondlikkus. Ettevaatlikkus on endiselt märksõna ja turu aktiivsus jääb eelmisele aastale endiselt alla.

Tere hea Restate Uudiste lugeja.

Veerand aastat on möödunud meie eelmisest üllitisest ja rõõm on tõdeda, et kinnisvarasektor on mõnevõrra taastunud. Ärikinnisvara valdkonnas ei toimunud see aga sedavõrd kiirelt, kui elukondlikkus. Ettevaatlikkus on endiselt märksõna ja turu aktiivsus jääb eelmisele aastale endiselt alla. Haiguste periood on alles algamas ja koroona on ainult üks võimalik viirus, mida sel sombusel ajal põdeda. Seetõttu on suhtumine sellesse viirusesse muutunud oluliselt kainemaks ja ei mõjuta äri enam nii tugevalt, kui esimesel poolaastal.
Selles uudiskirjas toome teieni meie analüütika visuaali, mida hakkame pidama regulaarselt ja info täieneb igapäevaselt.

Nagu oli võimalik ennustada ka varasemate trendide põhjal, tuleb sellest kriisist võitjana välja logistika segment. Aktiivne arendustegevus nn. uue logistika vallas jätkus läbi esimese poolaasta pea muutusteta. Stock- ja LoftOffice tooteid tuleb turule juurde ja e-kaubanduse arengule tuginedes ei tohiks nõudlusest lähiaastatel puudust tulla.
Kõige tugevamalt sai lüüa majutussektor ja hinnanguliselt ootab see segment taastumist alles aastaks 2024. Hetkel on suurepärane aeg remondiks ja konkurentide üles ostmiseks.
Kaubandus on samuti muutuste tuules. Nii suurte, kui keskmiste ostukeskuste külastatavus on langenud ja tarbijakindlus ei ole veel taastunud. Suuremates Euroopa linnades räägitakse juba uut tüüpi “proovikabiini keskustest” ning suur kohanemise protsess on alanud. Eks me näeme milline on reaalsus paari aasta pärast.
Büroopindade turul käib tõsine võitlus kaugtöö usklikega. Eraldatud keskkonnas on meeskonnatöö kindlasti vähem resultatiivne, kui ühiselt koos käies aga pigem on tegemist väljakutse, kui takistusega. Büroo nõudlus on sellega seoses oluliselt kahanenud. Vakantsides hakkab see välja joonistuma aga ilmselt alles järgmisel aastal.

Head lugemist ja andke meile julgelt tagasisidet!
Kõige parematega Ardi Roosimaa!

 

Et näha meie uudiseid ja kampaania- ning uusi pakkumisi turul siis tutvu meie täispika uudiskirjaga siin: https://mailchi.mp/3fb71c5dbf86/restate-kvartaalne-rikinnisvara-uudiskiri-5184697SHARE

Ole kursis ärikinnisvara turuga!

Uudiskiri sisaldab kinnisvara-alaseid uudiseid, trende ja pakkumisi.
E-maili sisestamisega lubad meil endaga ühendust võtta ja infot edastada.
Soovi korral saad oma eelistusi täpsustada meie esimeses kirjas.
Tutvu meie viimase uudiskirjaga siin!