Asukoht - küsides kinnisvaras tegelevate inimeste käest: “mis on kõige olulisem asi kinnisvara juures?” siis vastus on tihti ühine - asukoht.
 

Tõsi, asukoht on ilmselt kõige olulisem faktor kinnisvara puhul, sest seda ei saa muuta. Asukoha valikust sõltub vägagi palju. Asukoha valikul tuleks läbi ja lõhki teada oma klienti ning ka töötajat. Kui tegu on äriga, kus toote või teenuse asukoht ning kättesaadavus ja nähtavus ei ole olulised, näiteks kontorid, IT-firmad, jne. siis on mõistlik kompenseerida see madalate üürihindade, soodsate kõrvalkulude ja muuga. Kui aga äritegevusele on olulised asukoht, kättesaadavus, nähtavus ja logistilised tingimused siis tuleb selle eest ka vastavalt tasuda. Kuigi üürihinnad tõmbekeskustes on kõrgemad, siis reeglina on sealsete ettevõtete käive ka suurem. Sellest tulenevalt on oluline oma ettevõtte vajaduste ja võimaluste vahel leida tasakaal.

Tulenevalt trendidest on hetkel moes luua ärikeskuseid ning äriparke mis toetavad üksteise koostööd ja sünergiat. Ühte keskusesse on kogunenud sarnase valdkonna ettevõtted mille tulemusena on lõpptarbija ostuelamus terviklikum ning üldine rahulolu suurem. Meeles tuleks pidada ka töötajaid, kelle logistilised tingimused transpordi osas muutuvad ning kuidas see töötajate produktiivsust ja rahulolu mõjutab.

Kui vajad abi sobiva asukoha väljaselgitamiseks - võta julgelt meiega ühendust, me oskame aidata! 😉

 

Erich Kivi / Restate


SHARE

Ole kursis ärikinnisvara turuga!

Uudiskiri sisaldab kinnisvara-alaseid uudiseid, trende ja pakkumisi.
E-maili sisestamisega lubad meil endaga ühendust võtta ja infot edastada.
Soovi korral saad oma eelistusi täpsustada meie esimeses kirjas.
Tutvu meie viimase uudiskirjaga siin!