Tagasi

Oksana: isiklikust väljakutsest üleriigiliseks heegeldamisaktsiooniks

Kätte on jõudnud märkamatult detsember….Jõulukuu. Minu väljakutse oli heegeldada head enneaegsetele lastele ja nende vanematele. Lubasin oma kätega valmis teha vähemalt 10 väikest heegeldatud jänkut, kes valmistavad kindlasti rõõmu pühadeajal haiglas olijatele. Kui aga heegeldamise väljakutse suurema kajastuse leidis, siis lendasid kõik minu plaanid ja mõtted pea peale. 

#heegeldahead aktsiooni näidati ETV saates “Ringvaade” ja ka R2 kutsus mind keskpäevasesse saatesse, kus ma osalesin koos lastearstiga dr. Reet Raukas. Kõik see tähelepanu viis minu heelgeldamise massidesse ja heatahtlikud inimesed hakkasid meie aktsiooniga liituma – uuriti, kuidas saaks inimesed sellega liituda ja kuna on viimane tähtaeg käsitöömänguasjade üleandmiseks jne. Sotsiaalmeedias levis see heategevusaktsioon kulutulena ja pakkumisi tuli ohtralt. Esimesed mänguasjad hakkasid saabuma juba novembri lõpus ja neid oli palju. Ma ei saa märkimata jätta, et isegi minule tehti üks ütlemata armas kingitus-heegeldatud pisike Sipsik.

Sellised väikesed asjad teevad südame soojaks ja loodan, et minu ja kõigi teiste #heegeldahead osalejate loodud jänkud, rebased, kaheksajalad, tiigrid, karukesed, kiisud ja nukukesed teevad seda sama. Ma poleks iial uskunud, et see väljakutse kujuneb nii tohutuks üle Eestiliseks aktsiooniks. Mina tänan südamest kõiki teid imelisi ja heatahtlike inimesi, kes mind toetasid ja meile mänguasju saatsid. Ma plaanin kokku kogutud mänguasjad üle anda 23. detsembril ja sellega lõpetada oma väljakutse, mis kujunes täiesti teistsuguseks, kui ma planeerisin. 

Imelist jõuluaega!