Tagasi

Oscar: süstaga Tallinnast Helsingisse!

Olen Restate kinnisvaraarenduste projektijuht Oscar. Ja olgu alustuseks öeldud – mulle ei meeldi aerutamine. See ei ole põnev ega adrenaliinirohke spordiala, kus kogu aeg midagi juhtub. Ometi on mingi haiglane tõestamisvajadus viinud mind viimase kuue aasta jooksul kolm korda Võhandu maratonile. 

Esimest korda elus kummipaadiga (mis muidu mahutab kuus inimest, kuid meie olime seal neljakesi) Võhandu jõge rühkides vandusin, et ei naase siia loomuvastasele üritusele enam iial. Jõud rauges meil lõpuks 75. kilomeetril ning selleks ajaks olime sõudnud oma 16 tundi. Kahjuks või õnneks on inimene visa unustama ning möödus pelgalt aastaid kolm, kui ennast uuesti jõge rühkimas leidsin. Seekord oli tegemist kanuuga, kuid ka see ei muutnud kogu üritust just eriti palju nauditavamaks. Kanuu oma ebastabiilsuse ning meie oma kogenematusega olime piisav kooslus, et kaks korda aprillikuises jões suplemas käia. Kõige kiuste õnnestus meil lõpetada 100 kilomeetri pikkune maraton 17. tunniga. 

Aega edasi kerides leiame ennast tänavusest aastast, kui peale sai mindud kahemehe kajakiga. Ka seekord õnnestus meil lõpetada, kusjuures isegi veel päevavalges. Siiski oli tunne pärast paadist välja astumist selline, nagu oleks hakklihamasinast läbi käinud. 

Nüüd, jõudes jutuga lõpuks meie eesootava ürituseni, tuleb tunnistada, et ootan seda isegi põnevusega. Olles paar korda Risto ja Dimaga Rapla jõel harjutamas käinud, pean tõdema, et võibolla polegi aerutamine nii jube kui mäletasin. Ehk on asi selles, et trenn kestab poolteist tundi, kuid maraton oma headuses aga vähemalt mõnusad viisteist. Loomulikult on meil veel palju teed minna, kuid õnneks on meil ka kogenud treener Kaspar Kõiva, kes samm-sammult tehnikat lihvides meid siiski Soome kohale toimetab. 

Päris täpselt ma veel ette ei kujuta, mis meid ees oodata võib, sest meri on sootuks teistmoodi väljakutse kui jõgi. Meri on pikk ja piiritu rühkimine ühes kolgata suunas, jõel on mõlemal poole kaldad, kuhu saab soovi korral jalgu sirutama minna. Igal juhul on nüüd selline tore üritus välja hõigatud ning enam pole taganemisteed. Ju tuleb minna ning kui minna, siis juba Soome. 

Oscari, Risto ja Dmitry väljakutset toetab Seikluspartner , kellel on pikaaegne kogemus professionaalse aerutamisspordiga ning kes toetab Restate sõudjaid nii treeningute kui varustusega.