Tagasi

Rasmus: 24 tunniga rattaga Tallinnast Riiga!

Mina olen Restate tegevjuht Rasmus ning minu väljakutseks on sõita jalgrattaga Tallinnast Riiga 24. tunniga!

Ma ei ole küll igapäevane jalgrattal liikuja, kuna eelistan enamasti sõita ilusa ja kuiva ilmaga, kuid vaatamata Eestimaa heitlikust kliimast on rattaga sõitmine on mulle alati meeldinud ning olnud minu jaoks läbi aegade üheks viisiks, kuidas enda keha ja vaimu vormis hoida. Lisaks füüsilisele liikumisele on rattasõit hea moodus kuidas pingeid maandada või pead tuulutada, sest teel olles ma tavaliselt ei mõtle argipäeva muredele, vaid naudin sõitu ning ümbritsevat loodust ehk lühidalt öeldes rattaga sõites „laen ma enda akusid“.

Aga miks just selline väljakutse? Kui ma tavaliselt teen jalgrattal tiiru, siis jääb see enamasti alla 50 km, seega oleks ju piisavalt motiveeriv teha korralik distants ehk ca 300 km. Ning et välistada võimalus teha liiga palju puhkepause või sõita liiga aeglasel tempol, sai eesmärgiks seatud ka maksimaalne ajaline piir ehk 24 tundi. 

Ja miks just Riiga? Aga miks ka mitte, sest palju ägedam on ju finišeerida meie lõunanaabrite pealinnas Riias, kus pärast sportlikku sooritust saab näiteks Jurmala rannas teha ühe mõnusa ja lõõgastava taastumise 🙂