Tagasi

Katre: Koristan aastaga puhtaks 100 Eestimaa paika!

Minu nimi on Katre ja ma töötan Restates brändijuhina. Restate väljakutse kampaania raames seadsin endale eesmärgiks koristada ühest Maailmakoristuspäevast teiseni prügist puhtaks 100 Eestimaa paika – ikka selleks, et meie kodumaa ilu ei mattuks taara, paberi ja kilekottide alla peitu.

Mõte hakata metsaaluseid, matkaradu, randu ja teisi objekte koristama on mul mõlkunud peas juba ammu, kuid selle teostamine on jäänud sõna otseses mõtted kättevõtmise taha. Nüüd, tänu Restate väljakutsele, võtsin asja ette ning annan oma panuse sellesse, et kodumaa matka- ja terviserajad ja looduskaunid kohad oleksid puhtamad!

Eesmärgi täitmiseks pean koristama 1,8 objekti nädalas – praktikas pean koristama sügisel, kevadel ja suvel rohkem, sest lumerohkem talv võib mu koristusgraafiku sassi ajada. Minu väljakutse avapauk oli tegelikult juba mõned päevad tagasi ning tänaseks olen jõudnud koristada kolm objekti. Algus sai tehtud koos Restatega ning Nõmmel, Viljandi maantee ääres jalutes täitsime üheksa prügikoti tee äärest ja põõsastest leitud sodiga. Nädalavahetusel ette võetud kahest metsatukast Laagris ja Nõmmel korjasin kokku samuti üheksa prügikotti kohvitopse, ühekordseid maske, plastikut, taarat, take-away toidukarpe ja isegi ühe kraanikausi. Ausalt öeldes on päris kurb vaadata, kuidas prügi lihtsalt kukub sinna kuhu juhtub.

Ma usun, et ma olen oma ökoloogilise jalajälje poolest täiesti keskmine inimene – poes kilekotte ei kasuta, paberist joogikõrred olen asendanud metallist ja pambusest kõrtega, puu- ja juurvilju ostan ilma õhukese kilekotita, pudelivett ja kuumasid jooke pabertopsis ostan vaid tõelises hädas ning üleüldse meeletus koguses tarbeesemeid kokku ei kuhja. Need on väikesed asjad ning ma olen seadnud omale eesmärgiks seda nimekirja veel enam kasvatada ning langetada tulevikus veelgi teadlikumaid ja keskkonnasõbralikumaid otsuseid. Loodan, et antud väljakutse sooritamine ja loodusesse sattunud prügihulga nägemine aitab mul viia oma tarbimisharjumusi uuele levelile ning kärpida ühekordselt kasutatavate paber- ja plastiktoodete hulka veelgi. 

Samuti oleks suurepärane, kui antud väljakutse ja selle raames kogutav fotomaterjal julgustavad ka teisi oma tarbimisharjumusi üle vaata ja loodusesse vähem prügi jätma! 

Restate väljakutse blogis ja Restate sotsiaalmeedia kanalites (Facebook ja Instagram) leiavad kajastust säravaimad hetked ja kokkuvõtted minu teekonnast puhtama Eestimaa suunas, ent vahetuid kogemusi ja emotsioone kajastan oma Instagrami kontol – leiate mind kasutajanime kattrre alt.