Tagasi

Kohilasse kerkivad ridaelamud – Viigimetsa Kodud

Pikaajalise kinnisvaraarenduse kogemusega Restate arendab Kohilasse Viigimetsa Kodud, mis pakuvad elupinda 20 perele.

Restate’i tegevjuhi Risto Abeli sõnul on Kohila arenev ja perspektiivikas elupiirkond. “Kohilasse lisandub igal aastal 150 uut elanikku. See näitab, et noored pered eelistavad linnalähedasi asulaid, kus on olemas head transpordiühendused, pood, kool, lasteaed ja sportimisvõimalused, jõgi ja ujumiskohad,” ütles Abel. “Üldine trend näitab, et Tallinna ümbrus, see hulgas Kohila vald, kasvab ka edaspidi. Lühike 30-minutiline sõit Tallinna kesklinna võimaldab piisavalt privaatsust ja looduslähedust, kuid ei ole ka linnast sugugi kaugel.”

Viigimetsa Kodud pakuvad uut kodu kuni kahekümnele perele. “Arenduse fookuses on rajada kvaliteetsed ja energiasäästlikud nutilahendustega ridaelamud. Arhitektidega koos tagame, et ruumiplaanid oleks võimalikult nutikad nii seest kui ka väljast. Oluline on, et kodu ümber oleks ühised puhkealad, mänguväljakud lastele ning et parkimine ja manööverdamine ei ristuks laste mängualaga,” tõdes Abel. “Lähtume kvaliteedist ja energiasäästlikkusest, kuna energiahinnad kasvavad ilmselt ka tulevikus, peavad uued kodud olema efektiivsed ja iga korter autonoomselt juhitav.”

Restate seab fookusesse tänapäevased ja targad arendused. “Kodu ost on kindlasti pikaajaline investeering ja seega soovime pakkuda lahendust, mis oleks oma ajas värske ja natuke isegi ajast ees,” ütles Abel. “Usun, et noored pered ja kvaliteetne uus kinnisvara on piirkonna arengu võtmeks. Praegu on 90% piirkonna elamutest 30 ja enam aastat tagasi ehitatud, aga uued ajad seavad uue nõuded.”

Kohila vallavalitsuse arendusnõuniku Herkki Olo sõnul on uus arendus väga oodatud. “Elanike huvi uute elamispindade vastu on olnud aastaid suur, kuid reaalselt valmivaid arendusi on kahjuks olnud vähe. Oodatud on iga elamuarendus, mis on hästi tehtud ning arvestab elukeskkonna ja elanike vajadustega,” ütles Olo. “Kohila valla pikaajaline siht on, et elanike arv kasvaks. Siiani on see aasta-aastalt kasvanud ning koos kinnisvaraarendajatega loodame seda trendi jätkata. Oleme Restate’i meeskonnaga mõned korrad kohtunud ja koostöö meie ehitusvaldkonna inimestega toimub edasi kuni arenduse valmimiseni.”

Praeguse ajakava järgi algab Viigimetsa Kodude müük tänavu juulis. Restate on pikaajalise kogemusega kinnisvaraarendaja, mille portfellis on hetkel enam kui 270 000 m² jagu arendusi. 

Lisainfo:

Risto Abel

Restate’i tegevjuht

risto.abel@restate.ee

+372 551 4990