Menu

Mezzanine korrused, loftid ja korruslaod

Seda kuidas loft pinnad on ärikinnisvara mõjutanud ning mis on sellel ühist korruslao kontsptsiooniga saab lähemalt lugeda järgnevast artiklist.

Mezzanine (itaalia mezzo ‘pool’) on hoone osaline madalam vahekorrus ehk poolkorrus või avar palkon, mis harilikult paiknes soklikorruse peal või vahetult katuse all. See esines renessanss-, barokk- ja klassitsistlikus lossiarhitektuuris. Lossiarhitektuurist mõjutatuna on poolkorrusest tänaseks alles jäänud ainult sellega kaasnev peen ja luksuslik maine.

Elamispindades populaarsust koguvad loft tüüpi elamud ning endistesse tootmishoonetesse rajatavad luksuskorterid on väga hea näide sellest. Erinevalt tavalisest tüüpkorterist või elamust teeb erilisemaks ja luksuslikumaks loft pinna tema avarad, ilma eraldusseinteta, kõrgete lagedega ning suurte akentega ruumid. Juba varastest 60-ndatest, kus New Yorki kunstnikud rajasid endale poolkorrustega stuudiokortereid leiti, et avatud ning hoonet eksponeeriv ruumilahendus kompenseerib toas oleva sisustuse luksuslikust.

Mezzanine korrusest inspireeritult on sarnane trend üle liikunud ka äripindadele. Üks uuematest lahendustest on ilmselt vahepõrandaga korruslaod, ehk kahe korruse vahel asuvad poolkorrused. Vahepõrandad leiavad laialdast kasutust modernsetes ehitistes, kus on vajadus ruumi efektiivselt kasutada. Lisaks annavad vahekorrused mitmemõõtmelise olemuse ning avatuse pinnale. Sellisest mõtteviisist on alguse saanud ka meie LoftOffice tüüpi äripinnad, kus ühes avatus ruumis on ühendatud lao, kaupluse ning bürooalad.

Vahepõrandaga korruslaod on ideaalsed ladustatava pinna kiireks suurendamiseks. Sellise lahendusega on ka kõige keerukama sortimendiga ettevõtte inventariseerimine imelihtne. Korruslao ehitamisel on palju erinevaid lähenemisi, mis tulenevad kasutusvajaduse eripäradest. Enimlevinud lahendus on peenkauba riiulid koridoriga, kus vahekäigud oleks puhtad ning ligipääsetavad ja kaubad riiulites. Sellise lahendusega luuakse ühe korruse laega nö. teise korruse põrand, kuhu saab ka vajaduse tekkides rajada uue korruse. Teiseks populaarseks lahenduseks on tugipostidele ehitatud vahekorrus-põrandad kõndimiseks. On ka võimalus kombineerida eelnimetatud lahendusi. Vahepõrand on lihtne viis loomaks hoones pinda juurde. Konstruktsioonid on odavamad võrreldes püsiva lahendusega ning neid saab vajadusel liigutada ning vajaduspõhiselt juurde ehitada. Reeglina vahepõrandate ning korrusladude ehitamine ehitusluba ei vaja.

Kaubanduse kombineerumisel suurtes keskustes meelelahutusega, mis täna on tagasi pöördumatu trend, muutub mõningates vähem pinnaefektiivsetes segmentides (näiteks mööbel jms) pea võimatuks käia kaasas hinnaralliga mida see kaasa toob. Müügipinna tegelik vajadus kahaneb ja selle hind paratamatult tõuseb. Kuhu siis peaks liikuma kaup mis siiski vajab suuri pindasid? Lattu? Vaevalt küll, atraktiivsuse komponent on täna juba liiga tugev. Eraldi hallidesse? Küsitav, see oleks pigem tagasiminek. Keskuste sünergia on märgatavalt kõrgem, kui nö oma käe järgi kujundamine.Sellise efektiivse lahenduse saavutamiseks oleme enda koostööpartneriks valinud Balti laomeistri. Balti Laomeister on üks suurim laoriiulite tarnija ning paigaldaja Eestis. Laomeistri eesmärk on olla kliendile rohkemat kui toode ja teenus. Kliendid on just kui partnerid kelle vajadused välja selgitades saab anda professionaalset nõu tagamaks eduka lõpptulemuse. Kuna kliente, vajadusi, võimalusi ja ruumilahendusi on palju, siis ükski ladu ei ole identne ning tuleb pakkuda kõrge kvaliteediga erilahendusi, mitte pelgalt müüa standardmõõtudes laoriiuleid.
Kaubanduse kombineerumisel suurtes keskustes meelelahutusega, mis täna on tagasi pöördumatu trend, muutub mõningates vähem pinnaefektiivsetes segmentides (näiteks mööbel jms) pea võimatuks käia kaasas hinnaralliga mida see kaasa toob. Müügipinna tegelik vajadus kahaneb ja selle hind paratamatult tõuseb. Kuhu siis peaks liikuma kaup mis siiski vajab suuri pindasid? Lattu? Vaevalt küll, atraktiivsuse komponent on täna juba liiga tugev. Eraldi hallidesse? Küsitav, see oleks pigem tagasiminek. Keskuste sünergia on märgatavalt kõrgem, kui nö oma käe järgi kujundamine.

Laomeistri tootevalik koosneb aluste-, moodul-, konsool- ja meediumriiulitest, metallkappidest, vahelagedest, võreseintest ja riiulite lisavarustusest. Teenustena pakub Balti Laomeister paigaldust, riiulite eelmonteerimist oma laos, nõustamist, konsultatsiooni, lao kolimisteenust, vanade laoriiulite realiseerimist, hooldamist ja remontimist.

Sooviksime tänada oma koostööpartnerit Balti Laomeistrit. Meie poolt pakutavad pinnad on alati kiirelt sisustuse ning vajalikud teadmised leidnud just Laomeistri juurest.

http://www.laomeister.com

Erich Kivi / Restate

Get the latest updates!

If you can’t get enough of our market snapshot, we’ll make sure to let you know whenever it is updated. And maybe send you a little extra treat on the way.

Contact

Where to find us

Manta maja, Vabaduse pst 174b
Tallinn, Estonia

Other ways to contact us