Restate ehitab Harjumaale Luige piirkonda uue ärikvartali

Tallinna lähedale, Viljandi maantee poolsesse suunda kerkib Luige Ringi ärikvartal. Restate’i sõnul on linnalähedaste komplekssete piirkondade areng endiselt kasvav trend.

“Kui varem oli jutt tõepoolest vaid väga linnalähedastest asumitest, siis täna on näha, et mõiste laieneb ja jõudu saavad juurde ka veidi kaugemad piirkonnad,” ütles Restate’i nõukogu liige Ardi Roosimaa. Piirkondade populaarsust kasvatab jätkuvalt ehitus- ja arendushindade tõus. “Tallinna äri ja elukondliku kinnisvara arendustegevus on aktiivselt liikunud lähivaldadesse, sest maa hind linnas on muutunud märkimisväärselt kallimaks. Koos ehitushinna kallinemisega on sisendite tõus sedavõrd suur, et varasemad investeerimiskavad ei pea linna piirides lihtsalt enam vastu,” sõnas Roosimaa. “Elukondlikus segmendis on võimalik kompenseerida kõrgem kulu müügihinna tõusuga, aga ärikinnisvaras on hinnatõus endiselt pigem mõõdukas, kuna üürihinna tõus ja investeeringute tootluse muutus ei ole nii emotsionaalne. ”

Mida keerulisem on arendustegevus linna piirides, seda atraktiivsemaks muutuvad linnalähedased asukohad. “Transpordiühendused, looduslähedus ja muud argumendid on äri- ja kodukoha valmimisel muutumas järjest olulisemaks,” sõnas Roosimaa. Luige piirkonnas on juba praegu eramaju, nüüd lisandub Restate’i arendatav äripark ja tulevikus ka teiste arendajate loodavad uued kortermajad. “Piirkonnas on olemas kergliiklusteed ja rohealad, linnalähedane ühistransport toimib hästi ja tulevikus lisandub piirkonda ka Rail Balticu rongipeatus,” ilmestab keskkonna terviklikku konseptsiooni Roosimaa.

Roosimaa sõnul peab ärikinnisvara jõudma elukondlike arendustele lähemale. Pendelränne on Tallinna ja lähivaldade ühine kasvav väljakutse. “Igapäevane edasi-tagasi sõitmine on nii keskkonnahoiu kaalutlusel kui ka elukeskkonna tasakaalustatuse mõttes keeruline,” ütles Restate’i nõukogu liige. “Pendeldamist aitavad leevendada ainult piirkondlikud teenus- ja ärikeskused, mis toovad esmavajadused inimestele lähemale. Luige Ringi ärikeskusse hõlmame nii kaubanduse, teenused, toitlustuse, logistika, büroopinnad kui ka kõike sinna juurde kuuluva, et toimida kooskõlas elurajooniga. Ka laiem kodukontorite trend aitab pendelrände probleemi pisut leevendada, kuid pikas perspektiivis töö ja kodukeskkonna piiride kaotamine ei ole siiski õige, mistõttu on oluline luua kodulähedasi ärikeskuseid,” on Roosimaa veendunud.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo Lisainfo
Developed by Reaktiiv