Priisle Äripark kasvab veelgi – juba märtsis avab oma uksed äripargi viies hoone

Rahu tee, Priisle Äripark. Foto: Restate erakogu

Priisle Äripargi viimase ärihoone arendus on lõpusirgel ning mitmed ärid avavad oma uksed uues hoonas juba käesoleva aasta märtsis.

Priisle Äripark on Tallinnas, Lasnamäe linnaosas 3,1 hektari suurusel maa alal paiknev 15 000 ruutmeertine ärihoonete kompleks, kuhu on end sisse seadnud paljud ambitsioonikad ettevõtted, kes peavad lugu tänapäevasest arhitektuurist, kaasaegsete lahendustega äripindadest ning mugavast logistikast kesklinna ja Tallinna ringtee vahel. 

Priisle Äripargi ajalugu

Äriparki luues peeti väga oluliseks energiatõhusust ja uudseid tehnosüsteeme – katustele paigaldati päikesepaneelid ning iga ettevõte saab oma äripinnal ise ventilatsiooni ja kütet reguleerida. Äripargis on täna valmis juba neli Stock Office tüüpi ärihoonet, mille valmimisel on võetud arvesse klientide soove ja nõuandeid ning mille iga äripind on kujundatud vastavalt konkreetse ettevõtte vajadustele eesmärgiga tagada maksimaalset efektiivsust. Stock Office äripinnad on tuntud kui mugavad 3in1 lahendused, mis võimaldavad ettevõtetel koondada ühe katuse alla kokku nii lao-, kontori- kui kaubanduspinna vähendades logistikast tingitud probleeme ja tööjõukulusid ning parandades ettevõttesisest toimimist. Kõik ettevõtte igapäevseks tööks vajalik on kohe käe ja jala juures. Priisle Äripark on mitmekülgne koondades kokku mitukümmend erinevat ettevõtet ning toetab nii B2B kui jaemüüki. Mainimata ei saa ka jätta, et Lasnamäe kui hoogsalt kasvav ja arenev linnaosa toob piirkonda pidevalt juurde uusi elanikke ja ettevõtteid pakkudes ärikeskkonnana konkurentsi juba mitmetele piirkondadele.

Esimest korda kuulis laiem avalikkus Priisle Äripargist 2015. aasta maikuus, mil meedias hakkasid ilmuma lood uue äripargi loomisest Lasnamäe tagumisse osta – tegelikult käis eeltöö selle nime juba ammu enne seda. Esimeses etapis otsustas arendaja Restate (toona tuntud nimega Hammeread) arendada välja 4000 ruutmeetri ulatuses äripindu, mis näitas juba selgelt, et meestel on antud projektiga tõsi taga. Muidugi võttis arendaja suure riski alustades arendustegevust piirkonnas, kus sel hetkel laius vaid tühermaa. Ent korralik eeltöö koos tulevikku suunatud vaatega lisasid enesekindlust, et just sellise kontseptsiooniga äripindu kiiresti arenev Priisle piirkond vajab.

Mis toimub Priisle äripargi ümbruses? 

Lasnamäe linnaosavalitsus on viimased kümmekond aastat töötanud elanikele mugava ja piirkonna arengut toetava keskkonna loomise nimel, mille rohelises urbanistlikus miljöös elavad ja töötavad koos eri kultuuride esindajad. Linnaosavalitsuse soov on, et Lasnamäel oleks hea nii elada kui töötada – selleks tuleb luua piirkonda hinnatud töökohti, luua mitmekülgseid enesearengu- ja vaba aja veetmise võimalusi eri vanusegruppidele ning kaasata elanikke regulaarselt linnaosa tuleviku kujundamisesse. 

Eelnevast tulenevalt on ka Priisle piirkonda rajatud uued kergliiklusteed tagamaks mugavat ja turvalist liikumist nii tööle kui kooli jala või jalgrattaga ning 2018. aastal avati Priisle park koos kaasaegsete mänguväljakute ja sportimisvõimalustega. Aktiivne areng toob piirkonda särtsu ning muudab Priisle elukeskkonnana kutsuvaks, mis väljendub selgelt piirkonna aina kasvavas populaarsuses. Priisle piirkonnas elavate inimestega suheldes kuulsime kui ühest suust: „Priisle on justkui kesklinn, aga linna ääres – siin on kõik vajalik olemas ning vajadust linna poole minekuks pole!“

Priisle Äripargis tegutsevad ettevõtted

Priisle Äripark koos uue ärihoone mudeliga. Foto: Restate erakogu.

Restate kui arendus- ja müügiettevõtte jaoks on väga tähtis mõista, kuidas tunnevad kliendid end juba valmis ärihoonetes ja kuidas nad on oma äripinna valikuga rahul – millised on arengukohad, mida peab tulevikus hoonete rajamisel silmas pidama ning kuidas luua veel paremaid ärikeskkondi tulevastele üürnikele? Selleks küsisime hetkel Priisle Äripargis tegutsevatelt ettevõtetelt mõned küsimused.

Alustasin sellest, kuidas on ettevõtted rahul oma asukohaga – teame ju kõik, et asukoht on ettevõtte jaoks väga oluline nii logistika kui klientide mugavuse seisukohast. ASSA ABLOY Baltic AS esindaja Irene sõnul on nemad oma ettevõtte asukohaga väga rahul. Lisaks ärihoone asukohale tõi Irene tugevustena välja ka mugavat siselahendus, möödasõitvale kliendile kergelt märgatavaid reklaame, head manööverdamisruumi kaupa toovatele poolhaagistele ja mugavat haldusteenust. Chocelite OÜ esindaja Anna tõi plussidena välja kodu läheduse ja hea asukoha. „Priisle Äripargis on kõik väga hästi korraldatud ja mugav, ettevõtete vaheline sünergia on olemas,“ lisas Lushmama OÜ perenaine Anna. 

Priisle Äripark on tuntud ka oma heade söögikohtade poolest. Ka Lushmama esindaja Anna ja Assa Abloy esindaja Irene sõnul on piirkonna kõige parem söögikoht just äripargis asuv Hügge pereresto. Samuti toodi välja lähistel olevat Armudu restorani, ent peale Linnamäe Keskuse avamist lisandus piirkonda veel mitmeid vahvaid maitseelamusi pakkuvaid söögikohti. Samuti Restate poolt arendatud Linnamäe Keskus avas oma uksed augusti keskpaigas ning tänu hoone ankurüürnikule Prisma Peremarket satub nüüd piirkonda sisseoste tegema veel enam inimesi.

Priisle Äriparki on mugav tulla nii isikliku auto kui ühistranspordiga – äripargi lähistel peatuvad bussid nr 29, 30, 31 ja 63 ning seda iga 10 minuti tagant. Anastassia Vaisu OÜ’st tõi piirkonna miinusena välja kergliiklustee puudumise Priisle Äripargist Ussimäe bussipeatusesse: „Vihmaga sinna kõndides saavad jalanõud mustaks.“ Antud probleem leiab lahenduse koos Rahu tee pikenduse valmimisega tuleval aastal, mil lisaks nelja realisele sõiduteele rajatakse ka uued kergliiklusteed ning valgusfooriga ristmik Ussimäe tee, Linnamäe tee ja Rahu tee ristumiskohta.  

Parkimiskohti Priisle Äripargis jagub, ent tipptundidel võib juhtuda, et parkima peab soovitud äripinnast kaugemale. Priisle Äripargis tegutsevate ettevõtete sõnul on tipptundidel keeruline Priisle Äripargist väljuda, kuna liiklusvoog on väga suur ja autode vahele keeramine raskendatud. Õnneks pole ka see probleem ei meile ega linnaosavalitsusele uudis ning planeeritav Rahu tee lahendab ka antud olukorra ja piirkonna liiklusvoog paraneb märgatavalt.

Priisle tee 18 ärihoone. Foto: Restate erakogu.

Priisle Äripark laieneb veelgi

Jah, nii see on. Võttes arvesse selle asukoha potentsiaali, tänaste üürnike rahulolevaid pilke ja klientide positiivset tagasisidet võttis Restate vastu otsuse arendada Priisle Äriparki veel üks silmapaistev ja kaasaegne ärihoone, mille tulemusel lisandub äripargis tegutsevate ettevõtete nimekirja veel kolmteist tegusat ettevõtet. Uus ärihoone hakkab asuma aadressil Priisle tee 18 peites endas 3500 ruutmeetrit funktsionaalseid 3in1 äripindasid koos mahukate ladudega ning esinduslike büroo- ja kaubandusruumidega. Koos uue Stock Office tüüp ärihoonega lisandub äriparki ka pea 70 parkimiskohta.

Rahu tee pikendus, mis saab alguse peagi valmivalt Väo ristmikult ja suundub otse Ussimäe ja Linnamäe ristmikule, muudab Priisle Äripargi mööduvatele inimestele veelgi nähtavamaks. Tulevikus rajatakse Rahu tee mahasõit ka otse Priisle Äriparki. Hetkel pääseb Priisle Äriparki kahe sissesõidu kaudu, ent peale Rahu tee valmimist pääseb äriparki kolmest küljest muutes igapäevased liikumised nii klientidele kui kaubaautodele märgatavalt lihtsamaks. 

Kui ka sina otsid oma ettevõttele uut äripinda ja tunned, et arenev Priisle Äripark on selleks õige koht, siis võta kohe Restate müügikonsultantidega ühendust, sest vabu äripindu jagub veel vaid kiirematele.

Rohkem infot Priisle tee 18 ärihoone ja vabade üüripindade kohta leiate: www.priisle18.restate.ee

etEesti