Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Lisainfo Salvesta

Restate'i ja Titaniumi esimene ühisprojekt Solo ärihoone sai sarikad

Tala 2 aadressil asuv kaubandus-kontor-ladu lahendusega ärihoone on kõrgeima energiatõhususega ning vastab BREEAM sertifikaadi kriteeriumitele, mis tagab hoone pikaajalise kvaliteedi ning madalad hoolduskulud. 

A-energiaklassi ärihoones on kavandatud kaubanduspindu ca 700 m2, kontoripindu ca 600 m2 ning ladude osakaal ulatub pea 2200 m2-ni. Üüripindade suurust on võimalik planeerida ning muuta vastavalt klientide vajadustele. “Ladude suurused on optimaalsed ehk standardlahendusega ruumi puhul ca 150 m2, kuid erinevaid kõrvuti olevaid pindu on võimalik omavahel liita, mistõttu saab nii kaubanduse, kontorite kui ladude suurust muuta vastavalt vajadustele,” kirjeldab Restate’i müügidirektor Rasmus Tali eesoleval suvel valmivat hoonet. 

Ärihoone asub Peterburi tee ja Smuuli tee sõlmel. “Piirkond on kergesti ligipääsetav nii suurematele transportveokitele kui ka linnas või selle lähistel elavatele töötajatele või ärisid külastavatele klientidele. Näeme piirkonnas lähiaastatel suurt arengupotentsiaali,” ilmestab koostööd projekti investorpartneri Titanium Baltic Real Estate portfooliojuht Siim Rosenthal

Solo ärihoone saab paiknema Tallinnas aadressil Tala 2 ning valmib 2023. aasta suvel. Restate’i välja töötatud stock-office kontseptsioon on kombineeritud nii ladu, kontor kui ka esinduspind. Kokku on Solo ärihoones äripindu 3500m2 jagu. 60% pinnast on juba üürnilepingutega kaetud.estate kinnisvaraanalüütik 

Praegu on endiselt hea aeg kinnisvara müümiseks, kuna hind on oma ajaloolise tipu juures. Soodsat olukorda kasutavad ka välismaa residentsusega kinnisvaraomanikud, kes on viimase kahe aasta jooksul kinnisvara rohkem müünud kui ostnud ehk on sisuliselt Eesti turult väljumas, viies aga ka kasumi Eestist välja.   

Ainuüksi 2022. aastal on välisresidentide tehtud kinnisvara ostu-müügi tehingute vahe Eestis 44 miljonit eurot ehk müüdud on poole võrra rohkem kui ostetud. Kuigi välisresidentide tehtavate tehingute väärtus on ainult 2-3% koguväärtusest, näitab selline võõrandamiste suurenemine Eesti turu konkurentsivõime langust. Viimaste aastate hinnaralli ja geopoliitilised muutused on teinud Eesti kinnisvara välismaalaste jaoks vähem atraktiivseks. Lähiajal see trend tõenäoliselt jätkub.