Tagasi

Ringtee stock-office ärihoone ehitustööd on lõpusirgel  

Suurvälja tee 5 ehitusel toimus 29. juulil sarikapidu. Kiili Vallavalitsuse teehoiu- hankespetsialist Kadre Rumm, Restate Property Advisors-i kinnisvaraarenduste projektijuht Aleks Verner ja Eventus Ehituse projektijuht Philip Klaar ronisid mööda tellinguid maja katusele, et ehitajate paika pandud pärg alla tuua.

Ringtee Äripargi arendavad Restate ja Eventus Ehitus. Logistika tuiksoonel, Kiili vallas Harjumaal asuval 25 hektari suurusel alal paiknev ärihoonete kompleks mahutab tulevikus mitmeid ambitsioonikaid ettevõtteid, kes hindavad tänapäevast arhitektuuri, kaasaegseid lahendusi ja mugavat logistikat.

Tallinna ringtee ümbruses asuvad vallad meelitavad tööealist elanikkonda – juba hetkel elab lähivaldades enam kui 20 000 inimest. Kasvavate elamupiirkondade lähedus tagab vajaliku tööjõu ja tarbijaskonna nii logistika- kui kaubandusettevõtetele, mistõttu on piirkond atraktiivne ka ettevõtjatele. Ringtee Äripargi vahetust lähedusest leiab mitmeid edukaid kohalikke ja rahvusvahelisi ettevõtteid nagu Maxima logistikakeskus, Uponor logistikakeskus, Hansaplant, Kiili Betoon ning peatselt valmib ka Eesti esimene IKEA kaubamaja. See näitab selgelt, et Tallinna ringtee piirkonda ootab ees jätkuv kasv.

Keerulised ajad energiasektoris nõuavad arendajalt tarku energialahendusi. Valmiv stock-office ärihoone omab A-energiamärgist ning katusele paigaldatakse päikesepaneelid, lisaks saab iga ettevõte oma äripinnal ventilatsiooni ja kütet ise reguleerida. Lisaks A-energiaklassile on täna nurgakivi saanud hoonel peale valmimist ka BREEAM sertifitseeritud energiamärgis, mis on tuntud kui maailma esimene laiapõhjalistel hindamiskriteeriumitel põhinev rohemärgis, mis võimaldab hinnata terviklikult hoone energiatõhusust ning keskkonna- ja kasutajasõbralikkust hoone elukaare igas tsüklis.

Ringtee Äripark asub Tallinna Ringtee ääres Kiili vallas, Vaela külas Harjumaal. 25 hektari suurune ärihoonete kompleks asub logistika tuiksoonel ja kasvavate elamupiirkondade läheduses. Ringtee Stock Office hoonetesse on kavandatud funktsionaalsed kaubandus-ladu-kontor lahendusega äripinnad suurusvahemikus 380 m² – 7000 m². Konkreested ruumilahendused valmivad vastavalt ettevõtete vajadustele. Seitsme aastaga täies mahus valmiv äripark toob Kiili valda juurde ligi 700 töökohta.