Uudised

Kinnisvarakonsultant Toomas Kuusk Priisle Äripargist: Justkui kesklinn, aga linna ääres!

Priisle Äripark on Tallinnas, Lasnamäe linnaosas 3,1 hektari suurusel maa alal paiknev ärihoonete kompleks, kuhu on end sisse seadnud paljud ambitsioonikad ettevõtted, kes peavad lugu tänapäevasest arhitektuurist, kaasaegsete lahendustega äripindadest ning mugavast logistikast kesklinna ja Tallinna ringtee vahel.

Loe edasi

Heegeldamisaktsioon #heegeldahead

Taas on käes aasta pimedaim aeg ning koroonauudised annavad niigi rusuvale ajale vaid raskust juurde. Ärikinnisvaraettevõte Restate kutsub jõulueelsel ajal osalema heategevuslikus heegeldamisaktsioonis, mille tulemusena valmivad heegeldatud mänguasjad annetatakse Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikule. Kõik algas Restate’i meeskonna mõttest esitada üksteisele väljakutseid, mis aitaks pimedal ajal rahustada meelt, leida elus uusi hobisid ja väljakutseid ning viia mõtted pidevast koroona uudiste voost eemale. Restate’i juhiabi ja finantsspetsialist Oksana Ganža võttis vastu kolleegide esitatud väljakutse meisterdada käsitööfännina hulk mänguasju – ja seda juba jõuludeks.

Loe edasi

Allan Kool: ärikinnisvara hinnatõus tuleb järsk, 20–30 protsenti

Ärikinnisvara hinnatõus võtab elupindadele järele, seda nii uusarenduste kui üürihindade puhul, kirjutab Restate’i nõukogu liige Allan Kool.

Varem või hiljem pidi saabuma hetk, mil peame ühiskonnana tasuma koroonaviiruse maksu, seda nii viiruse otseste kulude kui ka ettevõtete kahjude tähenduses. Tootmisprotsesside ja tarneahelate seiskumisest või muutmisest tekkinud lisakulud, mis on tinginud lühikese ajaga olulise hindade kasvu erinevates sektorites, lähevad paratamatult lõpuks lõpptarbija tasku kallale. Nii ei ole ka ärikinnisvara arenduste puhul enam võimalik toota uusi kinnisvaraobjekte endiste üüri- ja müügihinnatasemete juures, sest ehitushinnad kallinesid lühikese ajaga järsult ning tõus ei ole veel seiskunud.

Loe edasi

Kinnisvara hind on krõbe, aga hullem seisab üürnikel ees

Kinnisvara hind on tänavu üles läinud: vahet ei ole, kas tahad osta vana või ehitada uut, parim aeg selleiks näib alati olevat eile. Postimees Majandus loos rääkisid RESTATE! nõukogu liige Ardi Roosimaa, EFTEN Real Estate juht Viljar Arakas, Hepsori juht Henri Laks ja Kaamos Ehituse juht Alo Nõmmik.

Loe edasi

Kiilis valmiv äripark loob piirkonda ligi 700 töökohta

Ligi 120 miljonit maksva Ringtee Äripargi ehituse viimane etapp on käivitunud. Kiili valla esimese suurema äripargi kuus kinnistut on müüdud ja peatselt saab ehitusloa ka Ringtee Stock-Office ärihoone.

Loe edasi

Galerii: Priisle 18 ärihoone sai nurgakivi!

Priisle Äripargi viimane ärihoone sai 10. augustil nurgakivi! 🥳

Äripargi viimane hoone, Priisle tee 18 on ladu-kontor tüüpi ärihoone. “Ärihoone planeering on väga hästi läbi mõeldud just ettevõtetele, kelle jaoks on oluline ressursi- ja ajasäästlik toimimine. StockOffice kontseptsiooni all on võimalik koondada kokku kaubanduspind, kontor ja ladu ning toimida senisest efektiivsemalt,” kirjeldab ärihoonet Restate tegevjuht Rasmus Tali.

Loe edasi

Ringtee Äripargis on arengud olnud väga edukad – esimene hoone valmib juba 2022. aasta esimeses kvartalis

“Ringtee Äripargis on arengud olnud väga edukad,” rõõmustab Ringtee Äripargi projektijuht Tomas Salamäe, “kinnistute müügiga alustasime avalikult selle aasta alguses ja tänaseks oleme realiseerinud juba 6 kinnistut. See on selgelt hea tulemus. Hetkel käivad arendusalal teede ja tehnovõrkude ehitustööd, mida teostab Eventus Ehitus. Töödega ollakse graafikus ja need lõpevad selle aasta detsembrikuus.”

Loe edasi

Hea asukoht ja efektiivne äripind on eduka äri aluseks!

“Iga ettevõtte eesmärk on kasvatada tulu ning hoida kulud kontrolli all,” räägib RESTATE! tegevjuht Rasmus Tali, “lisaks sellele on loomulikult oluline äritegevuseks sobiv ja logistiliselt hea asukoht, et olla samaaegselt oma klientide läheduses ning transportida kaupa kiiresti ja mugavalt. Arendajana me neid põhimõtteid igapäevaselt järgimegi ehk meie uued ärihooned arvestavad ning täiustavad kohalikku linnaruumi ja ärikeskonda, samas tagades kaupmeestele hea nähtavuse kui ka mugava ligipääsu.”

Loe edasi

Ärikinnisvaraturul on vastandlikud signaalid

Kuigi Eesti majandus taastub kriisist üle ootuste kiiresti, esineb ärikinnisvaraturul vastandlikke signaale. Ühelt poolt lööb väljastatud ehituslubade maht rekordeid ning suureneb kinnistute ostu-müügi tehingute arv, üürihinnad stabiliseeruvad ja nõudlus vaikselt taastub. Teisalt langes ehitussektor esimese kvartaliga tervelt 12,8%, esinevad ehitussisendite tarneraskused ja ehitushinnad kasvavad suure tempoga. Äripindade üürihinnad ei jõua ehitushindadele järele, mistõttu arendajate tootlused jätkuvalt vähenevad. Käesolev aasta jääb valminud äripindade osas tagasihoidlikuks.

 

Loe edasi

Solo StockOffice – loodud täitma ettevõtja vajadusi

Üldiselt on levinud arvamus, et laopind on ettevõtte tagakülg ning selle välimus ei ole niivõrd oluline. Olen viimased kaks aastat töötanud ärikinnisvara valdkonnas ning pannud tähele, kuidas paljud ettevõtjad on antud sellest seisukohast eemalduma ning ladude esinduslikkust väärtustama. Minu klientide jaoks on üha enam oluline, et laopinnad oleksid kaasaegsed ning elementaarsete mugavustega nagu siledad põrandad, suured tõstanduksed ning kõrged laed.

Loe edasi
Järgmised