Uudised

Restate analüütiku Julia Linde ülevaade majandusest ja kinnisvaraturust

Restate vanemanalüütik Julia Linde sõnul on üldine majanduse kindlustunne paranemas – esimese kvartali majanduse usaldusindeks on jõudnud viiruskriisi eelsele tasemele. Ehitusettevõtete kindlustunde indikaator on endiselt negatiivne, kuid on aasta kolme esimese kuuga jõudnud -4 punktini. Kriisi madalaimas punktis ulatus vastav näitaja -43ni, mis oli absoluutne miinimum alates 2010. aasta veebruarist.

Praegune pikaks veninud viiruskriis on avaldanud ja avaldamas lähitulevikus oma mõju ka ärikinnisvaraturule, kuid see ei ole ärikinnisvara eri segmentidele ühetaoline.

Loe edasi

Spetsialistid soovitavad: kuidas saada korteri ostmisel allahindlust

Kinnisvaraturul on praegu huvitav aeg. Nõudlus ületab ekspertide sõnul pakkumist – see tähendab, et müüjatel on tehingute tegemisel rohkem võimu kui ostjatel. Sellest hoolimata on võimalik kinnisvaralt allahindlust saada. Millistel juhtudel, mis tingimustel ja vormis on ostjal võimalus hind soodsamaks kaubelda? Sõna saavad eksperdid – nende seas ka meie finantsjuht Anton Kruglov.

Loe edasi

Restate prognoosib kinnisvara sektorile veelgi jõulisemat kasvu

“Kui rääkida koroonakriisiga hakkama saamisest üldiselt, siis võib öelda, et ärikinnisvaraturg on koroonakriisist suuresti puutumata jäänud,” leiab Restate’i nõukogu liige Allan Kool. Tema sõnul tekkis eelmise aasta eriolukorraga paari kuu pikkune seisak, kui turuosalised ootasid ja vaatasid, mis juhtuma hakkab. “Üsna kiiresti sai selgeks, et kerge ettevaatlikkusega on võimalik edasi tegutseda. Olukord on keerulisem hotellide ja korterite lühiajalise üürimise segmendis, aga ka valdkondades, kus aktiivne äritegevus seisab. Kaubanduskeskuste, restoranide ja spordiklubide osas on üürnikel ootus allahindlustele, aga ärikinnisvara tervikuna vaadates on selle mõju valdkonnale väike,” usub Kool.

Loe edasi

Priisle äripargi viimane ärihoone valmib veebruaris 2022

Järgmise aasta veebruaris saab punkti Lasnamäel kiiresti kasvava Priisle äripargi viimane etapp ning lisandub hulk uusi kaubandus- ja logistikaettevõtteid.

Äripargi ehitus sai alguse 2014. aastal ja arendaja sõnul on viimase etapi ehitus projekti loomulik jätk. “Priisle äripargi visioon on pakkuda Tallinna suurimas linnaosas kvaliteetset ja funktsionaalset ärikeskkonda,” ütles Restate’i finantsjuht Anton Kruglov. “Piirkond on juba praegu väga populaarne. Kvaliteetses ärikeskkonnas on mitukümmend ettevõtet alates restoranist ja jõusaalist kuni sisustuspoe ja loomakliinikuni. See näitab äripargi atraktiivsust ja seda, et kliendid on Priisle piirkonna üles leidnud.”

Loe edasi

„Oleme janused ja ostulainel.” Kinnisvaraturul toimub oluline koondumine

Juba mitu aastat on Pääskülas Manta majas tihedat koostööd teinud ärikinnisvara nõustamise ja müügiga tegelev Restate ning arendusfirma Hammerhead. Nüüd on otsustatud ettevõtted ühte sulatada. „Oleme janused ja ostulainel,” ütleb varem Hammerheadi juhtinud ja nüüd uue ettevõtte juhina alustav Allan Kool.

Mõlemad ettevõtted on turul tegutsenud üle kümne aasta ning selle aja jooksul mitu korda suuremaks kasvanud. Nende koostöö algas juba ligi viis aastat tagasi ja Restate’i müügimeeskond hakkas Hammerheadilt projekte saama aina kiiremas tempos.

Loe edasi

Restate, Hammerhead ja Lubatud-Tehtud Haldus koondusid nime alla RESTATE!

Siiani peamiselt nõustamisega tegelenud Restate’iga ühinesid brändinime Restate alla ärikinnisvara arendaja Hammerhead ja haldusettevõte Lubatud-Tehtud Haldus. Ettevõtted hakkavad kandma ühist brändinime Restate.

Loe edasi

Hammerhead müüs 2 uut tüüpi ärikinnisvara arendusprojekti 21 miljoni euro eest

Eelmisel nädalal vahetas omanikku Hammerhead OÜ arendatud Priisle Äripark Lasnamäel ja K2 LoftOffice Mustamäel. Tegemist on uut tüüpi logistika- ja kaubanduskontseptsiooni hoonetega, tehingu kogumaksumus oli 21 miljonit eurot.

Loe edasi

Muljeid BREIFilt

Eelmisel nädalal osalesime Vilniuse lähedal toimunud BREIF ehk Baltic Real Estate Investment Forumil, mis tõi vaatamata keerukatele oludele kokku mõnisada kinnisvara spetsialisti üle kogu maailma, konsultanti, investorit ja arendajat.

Loe edasi

Logistika on endiselt võidulainel!

Hammerhead ei ole pannud oma fookust logistika pindade arendamisele juhuslikult! Viimastel aastatel on ennustatud, et Logistika sektor on kinnisvaras tugeva kasvupotentsiaaliga nii hinna, kui ka ruutmeetrite osas. Põhjuseid on erinevaid. Üks olulisemaid on ostuharjumuste muutumine. E-kaubanduse osakaalu kasvades on loogiline, et füüsilised poesaalid jäävad väiksemaks ja digikanalite teel müüdud kaupa saab väljastada otse selleks kohandatud laopindadelt. Seega on võimalik müügi, lao ja kontori osa ühendad üheks paindlikuks pinnaks säästes sellega muuhulgas logistika, kommunikatsiooni efektiivsuse ja töötajate hulga arvelt.

Loe edasi

Lasnamäe veerele kerkib uus kaubandushoone, ankurrentnikuks on Prisma

Sel nädalal alustasid Hammerhead OÜ ja Eventus Kinnisvara OÜ Tallinnas Lasnamäe veerel uue, 6000 ruutmeetri suuruse pinnaga kaubandushoone ehitust. Aadressil Linnamäe tee 95 kerkiva hoone ankur-rentnikuks on Prisma Peremarket, keskus avatakse plaanide kohaselt 2021. aasta sügiseks.

Loe edasi
Järgmised