Uudised

Analüütik Julia Linde: Tõrked riigi andmebaasides hoogustavad majanduslangust

Analüütik Julia Linde avaldatud artikkel Äripäevas kirjeldab mis tagajärjed infopeatusel arendus- ja ehitustegevustel on. Loe edasi, et teada saada miks riik peaks majanduse huvides kiire infovahetuse eest ekstra hoolt kandma.

 

Loe edasi

Aleks Verner: Olukord maailmas paneb arendajaid mõtlema ja tegutsema

Maagaasi hind on viimastel aastatel üsna oluliselt tõusnud. Näiteks 2021. aastast 2022. aastani tõusis hind 354% võrra – 2020. aasta detsembri perioodi 0,287 eurolt kuupmeetri kohta 2021. aasta detsembri perioodiks 1,304 euroni kuupmeetri kohta. Eesti Gaas on praegu oma kliente juba teavitanud, et kodutarbija paketi hind tõusis septembris 2,65 euroni kuupmeetri kohta ja kerkib oktoobrist 4,10 euroni. Ka elektrihinnad on tõusnud, ent mitte nii palju kui gaasi hind.

Loe edasi

Ringtee stock-office ärihoone ehitustööd on lõpusirgel  

Suurvälja tee 5 ehitusel toimus 29. juulil sarikapidu. Kiili Vallavalitsuse teehoiu- hankespetsialist Kadre Rumm, Restate Property Advisors-i kinnisvaraarenduste projektijuht Aleks Verner ja Eventus Ehituse projektijuht Philip Klaar ronisid mööda tellinguid maja katusele, et ehitajate paika pandud pärg alla tuua.

Ringtee Äripargi arendavad Restate ja Eventus Ehitus. Logistika tuiksoonel, Kiili vallas Harjumaal asuval 25 hektari suurusel alal paiknev ärihoonete kompleks mahutab tulevikus mitmeid ambitsioonikaid ettevõtteid, kes hindavad tänapäevast arhitektuuri, kaasaegseid lahendusi ja mugavat logistikat.
Loe edasi

Restate on löönud käed investeerimisfondiga Titanium Baltic Real Estate

Restate on löönud käed investeerimisfondiga Titanium Baltic Real Estate, kellega kahasse valmib aktiivses äripiirkonnas Lasnamäel uutlaadi ärihoone Solo stock-office. Tala 2 aadressil asuvas kaubandus-kontor-ladu lahenduses näeb esmakordselt ka rõdusid.

Loe edasi

Ärikinnisvara arendaja rasketest aegadest: paneme kiivrid pähe ja elame üle

Kriis on kinnisvaras ilmselt tulemas, kuna turg ei jõua järele joosta sisenditepõhisele hinnatõusule, ent saabuva täiusliku tormi suurust me Restate nõukogu liikme Ardi Roosimaa sõnul täna hinnata ei oska.

Äripäeva raadio hommikuprogrammis külas olnud Roosimaa märkis, et sisendhindade tõusu tõttu tuleb hindades kuskilt midagi tagasi võtta, ent kuivõrd ja kust seda teha saab teha, näitab sügis.

 

Loe edasi

Tomas Salamäe: häired ja hindade tõus avaldavad ärikinnisvarale ka positiivset mõju

Inflatsiooni tingimustes on mõistlikum kaupa varuda, selmet hoida käes väärtust kaotavat valuutat. Seetõttu peavad ettevõtted leidma hoiustamiseks suuremad ruumid ning samal ajal vähendama nendele rakenduvaid kulusid, kirjutab kinnisvaraettevõtte Restate arenduste projektijuht Tomas Salamäe.

 

Loe edasi

Restate ja Eventus Ehitus panid nurgakivi esimesele stock-office ärihoonele uues kuumas piirkonnas

Tallinna ringtee lähivallad meelitavad tööealist elanikkonda ja Kiili vallas on Ringtee Äripark mahutamas ettevõtteid, kes hindavad tänapäevast arhitektuuri, kaasaegseid lahendusi ja mugavat logistikat. Lähedal on end sisse seadnud juba mitmed tuntud ja edukad ettevõtteid, näiteks IKEA kaubamaja.

 

Loe edasi

Energiasäästlikud lahendused Ringtee Äripargis

Ringtee Äripark on uus logistika- ja tööstuskeskus Kiili vallas, Harjumaal. Logistika tuiksoonel asuval 25 hektari suurusel ala paiknev ärihoonete kompleks mahutab tulevikus mitmeid ambitsioonikaid ettevõtteid, kes hindavad tänapäevast arhitektuuri, kaasaegseid hooneid ja mugavaid logistilisi lahendusi. Lisaks eraldiseisvatele logistika- ja tööstushoonetele rajatakse Ringtee Äriparki ka funktsionaalne Stock Office ärihoone. Stock Office ärihooned on tuntud kui mugavad 3in1 lahendused, mis võimaldavad ettevõttel kolida ühe katuse alla kokku nii lao-, kontori- kui kaubanduspinna. Taoline lahendus aitab säästa aega, vähendada logistikast tingitud probleeme, parandada ettevõttesisesest toimimist kui ka hoida kokku tööjõu- ja logistikakulusid.

Loe edasi

Tähesaju kaksikute teine hoone valmib juulis

Restate’i arendus Tähesaju ärilinnakus Lasnamäel on lõppjärgus – kaksikute teisel hoonel aadressil Tähesaju tee 9 oli sarikapidu. Ärihoone eripäraks on võimalus rentida miniladusid, mis sobivad nii ettevõtetele kui ka kohalikele elanikele.

 

Loe edasi

Analüüs: sõja mõju jõuab kinnisvaraturule – ees on keeruline aeg

Kinnisvaraturu prognoos läheb sõja valguses ümberhindamisele. Hinnahüpe ei saa olla uus normaalsus, kirjutab Restate’i nõukogu liige Ardi Roosimaa. Eesti majandus ja kinnisvaraturg seisavad lähiaastatel tohutute geopoliitiliste ja majanduslike väljakutsete ees. Ukraina sõda, julgeoleku- ja energiakriis ning suurenev sõjapõgenike hulk muudavad meie harjumuspärast ärikeskkonda mitmel moel.

 

Loe edasi
Järgmised