Uudised

Galerii: Priisle 18 ärihoone sai nurgakivi!

Priisle Äripargi viimane ärihoone sai 10. augustil nurgakivi! 🥳

Äripargi viimane hoone, Priisle tee 18 on ladu-kontor tüüpi ärihoone. “Ärihoone planeering on väga hästi läbi mõeldud just ettevõtetele, kelle jaoks on oluline ressursi- ja ajasäästlik toimimine. StockOffice kontseptsiooni all on võimalik koondada kokku kaubanduspind, kontor ja ladu ning toimida senisest efektiivsemalt,” kirjeldab ärihoonet Restate tegevjuht Rasmus Tali.

Loe edasi

Ringtee Äripargis on arengud olnud väga edukas – esimene hoone valmib juba 2022. aasta esimeses kvartalis

“Ringtee Äripargis on arengud olnud väga edukad,” rõõmustab Ringtee Äripargi projektijuht Tomas Salamäe, “kinnistute müügiga alustasime avalikult selle aasta alguses ja tänaseks oleme realiseerinud juba 6 kinnistut. See on selgelt hea tulemus. Hetkel käivad arendusalal teede ja tehnovõrkude ehitustööd, mida teostab Eventus Ehitus. Töödega ollakse graafikus ja need lõpevad selle aasta detsembrikuus.”

Loe edasi

Hea asukoht ja efektiivne äripind on eduka äri aluseks!

“Iga ettevõtte eesmärk on kasvatada tulu ning hoida kulud kontrolli all,” räägib RESTATE! tegevjuht Rasmus Tali, “lisaks sellele on loomulikult oluline äritegevuseks sobiv ja logistiliselt hea asukoht, et olla samaaegselt oma klientide läheduses ning transportida kaupa kiiresti ja mugavalt. Arendajana me neid põhimõtteid igapäevaselt järgimegi ehk meie uued ärihooned arvestavad ning täiustavad kohalikku linnaruumi ja ärikeskonda, samas tagades kaupmeestele hea nähtavuse kui ka mugava ligipääsu.”

Loe edasi

Ärikinnisvaraturul on vastandlikud signaalid

Kuigi Eesti majandus taastub kriisist üle ootuste kiiresti, esineb ärikinnisvaraturul vastandlikke signaale. Ühelt poolt lööb väljastatud ehituslubade maht rekordeid ning suureneb kinnistute ostu-müügi tehingute arv, üürihinnad stabiliseeruvad ja nõudlus vaikselt taastub. Teisalt langes ehitussektor esimese kvartaliga tervelt 12,8%, esinevad ehitussisendite tarneraskused ja ehitushinnad kasvavad suure tempoga. Äripindade üürihinnad ei jõua ehitushindadele järele, mistõttu arendajate tootlused jätkuvalt vähenevad. Käesolev aasta jääb valminud äripindade osas tagasihoidlikuks.

 

Loe edasi

Solo StockOffice – loodud täitma ettevõtja vajadusi

Üldiselt on levinud arvamus, et laopind on ettevõtte tagakülg ning selle välimus ei ole niivõrd oluline. Olen viimased kaks aastat töötanud ärikinnisvara valdkonnas ning pannud tähele, kuidas paljud ettevõtjad on antud sellest seisukohast eemalduma ning ladude esinduslikkust väärtustama. Minu klientide jaoks on üha enam oluline, et laopinnad oleksid kaasaegsed ning elementaarsete mugavustega nagu siledad põrandad, suured tõstanduksed ning kõrged laed.

Loe edasi

Paindlike võimalustega Ringtee Äripark

Viimastel aastatel on Tallinna ringtee arenguga kaasas käinud selle lähipiirkonna areng ja liiklustiheduse kasv peegeldab selgelt, et lähiümbrus on demograafilises tõusus, mistõttu on logistika ning kaubanduse jaoks tegu soodsa piirkonnaga.

Loe edasi

Tallinna ringtee äärsed vallad jätkavad kasvu, kuid kasu jaotub ebaühtlaselt

Viimaste aastate trende jälgides pole Eestis teist nii kiiresti arenevat põhimaanteed kui Tallinna ringtee. Samas ei ole kasv lõiguti ühtlane, mistõttu ei saa kõik pealinna ümbruse vallad sellest võrdset kasu. Restate nõukogu liikme Ardi Roosimaa sõnul peavad kasvu jätkumiseks oma panuse andma nii era- kui ka avalik sektor.

Loe edasi

Priisle äripargi viimane ärihoone valmib veebruaris 2022

Järgmise aasta veebruaris saab punkti Lasnamäel kiiresti kasvava Priisle äripargi viimane etapp ning lisandub hulk uusi kaubandus- ja logistikaettevõtteid.

Loe edasi

Restate analüütiku Julia Linde ülevaade majandusest ja kinnisvaraturust

Restate vanemanalüütik Julia Linde sõnul on üldine majanduse kindlustunne paranemas – esimese kvartali majanduse usaldusindeks on jõudnud viiruskriisi eelsele tasemele. Ehitusettevõtete kindlustunde indikaator on endiselt negatiivne, kuid on aasta kolme esimese kuuga jõudnud -4 punktini. Kriisi madalaimas punktis ulatus vastav näitaja -43ni, mis oli absoluutne miinimum alates 2010. aasta veebruarist.

Praegune pikaks veninud viiruskriis on avaldanud ja avaldamas lähitulevikus oma mõju ka ärikinnisvaraturule, kuid see ei ole ärikinnisvara eri segmentidele ühetaoline.

Loe edasi

Spetsialistid soovitavad: kuidas saada korteri ostmisel allahindlust

Kinnisvaraturul on praegu huvitav aeg. Nõudlus ületab ekspertide sõnul pakkumist – see tähendab, et müüjatel on tehingute tegemisel rohkem võimu kui ostjatel. Sellest hoolimata on võimalik kinnisvaralt allahindlust saada. Millistel juhtudel, mis tingimustel ja vormis on ostjal võimalus hind soodsamaks kaubelda? Sõna saavad eksperdid – nende seas ka meie finantsjuht Anton Kruglov.

Loe edasi
Järgmised