Uudised

Energiasäästlikud lahendused Ringtee Äripargis

Ringtee Äripark on uus logistika- ja tööstuskeskus Kiili vallas, Harjumaal. Logistika tuiksoonel asuval 25 hektari suurusel ala paiknev ärihoonete kompleks mahutab tulevikus mitmeid ambitsioonikaid ettevõtteid, kes hindavad tänapäevast arhitektuuri, kaasaegseid lahendusi ja mugavaid logistilisi lahendusi. Lisaks eraldiseisvatele logistika- ja tööstushoonetele rajatakse Ringtee Äriparki ka funktsionaalne Stock Office ärihoone. Stock Office ärihooned on tuntud kui mugavad 3in1 lahendused, mis võimaldavad ettevõttel kolida ühe katuse alla kokku nii lao-, kontori- kui kaubanduspinna. Taoline lahendus aitab säästa aega, vähendada logistikast tingitud probleeme, parandada ettevõttesisesest toimimist kui ka hoida kokku tööjõu- ja logistikakulusid.

Loe edasi

Tähesaju kaksikute teine hoone valmib juulis

Restate’i arendus Tähesaju ärilinnakus Lasnamäel on lõppjärgus – kaksikute teisel hoonel aadressil Tähesaju tee 9 oli sarikapidu. Ärihoone eripäraks on võimalus rentida miniladusid, mis sobivad nii ettevõtetele kui ka kohalikele elanikele.

 

Loe edasi

Analüüs: sõja mõju jõuab kinnisvaraturule – ees on keeruline aeg

Kinnisvaraturu prognoos läheb sõja valguses ümberhindamisele. Hinnahüpe ei saa olla uus normaalsus, kirjutab Restate’i nõukogu liige Ardi Roosimaa. Eesti majandus ja kinnisvaraturg seisavad lähiaastatel tohutute geopoliitiliste ja majanduslike väljakutsete ees. Ukraina sõda, julgeoleku- ja energiakriis ning suurenev sõjapõgenike hulk muudavad meie harjumuspärast ärikeskkonda mitmel moel.

 

Loe edasi

Restate ostab arenduskinnistuid

Restate on arendustegevuses astumas täna suuri samme ning võtmas üha rohkem positsioone, et lähiaastatel märkimisväärselt kasvatada ärikondlike ja elukondlike arenduste mahtusid. Seda strateegiat toetab ühelt poolt meie portfellis olevate äriklientide soovid ja nende tulevikuplaanid seoses äripinna vajadustega, teiselt poolt aga uute elamispindade deifitsiit turul tervikuna.

Loe edasi

Kohilasse kerkivad ridaelamud – Viigimetsa Kodud

Pikaajalise kinnisvaraarenduse kogemusega Restate arendab Kohilasse Viigimetsa Kodud, mis pakuvad elupinda kuni 20 perele. aste mängualaga,” tõdes Abel. “Lähtume kvaliteedist ja energiasäästlikkusest, kuna energiahinnad kasvavad ilmselt ka tulevikus, peavad uued kodud olema efektiivsed ja iga korter autonoomselt juhitav.”

Loe edasi

Ardi Roosimaa: Ärikinnisvaraturg ei taastu enne 2023. aastat

Maailma vallutanud koroonaviirus on pea peale pööranud kõik seni kehtinud reeglid paljudes elu- ja ärivaldkondades. Mõju ärikinnisvarale on olnud suur, kuid elupindadega toimuvast siiski mõneti väiksem. Märksõnad nagu nõudluse taastumine, pindade defitsiit ja hinnakasv on ärikinnisvaraturu uus normaalsus.

Loe edasi

Rasmus Tali: ees ootab läbi aegade kõige aktiivsema ning mahukama arendustegevuse ja kasvu aastaga – ning me oleme selleks väljakutseks valmis!

Restate jaoks oli märgilise tähtsusega ja oluline kasvuaasta – brändinime Restate taha koondasime kolm ettevõtet ning alustasime arendustegevuse ja nõustamise teenuse kõrval ka varahalduse teenuse pakkumist. Eelnev eristab meid selgelt teistest turul tegutsevatest vahendajatest ning arendajatest, sest ühena vähestest suudame pakkuda oma klientidele tulemuslikku terviklahendust.

Ootamatu oli kindlasti praegusele ajale omane turbulentsus, sealhulgas pidev ehitushindade kasv, millele paraku üürihinnad nii kiiresti järele ei tule. Samas tõi aasta kaasa ka üllatusi ja uusi võimalusi, sest kiiresti kasvavad elektri ja kütte hinnad sunnivad üha enam vaatama uute äripindade poole, mis oleks energiatõhusad ja võimalikult efektiivsed.

Loe edasi

Kinnisvarakonsultant Toomas Kuusk Priisle Äripargist: Justkui kesklinn, aga linna ääres!

Priisle Äripark on Tallinnas, Lasnamäe linnaosas 3,1 hektari suurusel maa alal paiknev ärihoonete kompleks, kuhu on end sisse seadnud paljud ambitsioonikad ettevõtted, kes peavad lugu tänapäevasest arhitektuurist, kaasaegsete lahendustega äripindadest ning mugavast logistikast kesklinna ja Tallinna ringtee vahel.

Loe edasi

Heegeldamisaktsioon #heegeldahead

Taas on käes aasta pimedaim aeg ning koroonauudised annavad niigi rusuvale ajale vaid raskust juurde. Ärikinnisvaraettevõte Restate kutsub jõulueelsel ajal osalema heategevuslikus heegeldamisaktsioonis, mille tulemusena valmivad heegeldatud mänguasjad annetatakse Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikule. Kõik algas Restate’i meeskonna mõttest esitada üksteisele väljakutseid, mis aitaks pimedal ajal rahustada meelt, leida elus uusi hobisid ja väljakutseid ning viia mõtted pidevast koroona uudiste voost eemale. Restate’i juhiabi ja finantsspetsialist Oksana Ganža võttis vastu kolleegide esitatud väljakutse meisterdada käsitööfännina hulk mänguasju – ja seda juba jõuludeks.

Loe edasi

Allan Kool: ärikinnisvara hinnatõus tuleb järsk, 20–30 protsenti

Ärikinnisvara hinnatõus võtab elupindadele järele, seda nii uusarenduste kui üürihindade puhul, kirjutab Restate’i nõukogu liige Allan Kool.

Varem või hiljem pidi saabuma hetk, mil peame ühiskonnana tasuma koroonaviiruse maksu, seda nii viiruse otseste kulude kui ka ettevõtete kahjude tähenduses. Tootmisprotsesside ja tarneahelate seiskumisest või muutmisest tekkinud lisakulud, mis on tinginud lühikese ajaga olulise hindade kasvu erinevates sektorites, lähevad paratamatult lõpuks lõpptarbija tasku kallale. Nii ei ole ka ärikinnisvara arenduste puhul enam võimalik toota uusi kinnisvaraobjekte endiste üüri- ja müügihinnatasemete juures, sest ehitushinnad kallinesid lühikese ajaga järsult ning tõus ei ole veel seiskunud.

Loe edasi
Järgmised