Skip to content
Home » Uudised » Väike Tallinna Ringtee. Kuhu see tuleb ning miks seda vaja on?

Väike Tallinna Ringtee. Kuhu see tuleb ning miks seda vaja on?

Väikese Tallinna Ringtee eesmärk on vähendada liikluskoormust kesklinnas, Peetri alevikus ja Tartu maantee Mõiku viival lõigul vältimaks praeguse liikluskoormuse negatiivset mõju Rae valla arengule. Umber 10 kilomeetri pikkuse ringteega loodetakse avaldada positiivset mõju pealinna liiklusele ning kiirendada kaubavedu eri linnaosade vahel.

Ülemiste linnaku arengu ja Rail Balticu tulemisega tundub Väike Tallinna Ringtee möödapääsmatu lahendus, mis tulevikus suunab suuresti liiklust ja kaubavedu eemale Järvevana tee, Tartu- ja Peterburi maantee ristmikutelt. Kõige suurem projekti osa on lennujaama alt kavandatav tunnel, mis häiriks mõneks ajaks oluliselt lennuliiklust.

Väike Ringtee algab Viljandi maanteelt ning paikneb läbi Järveküla, Vana-Tartu maantee ning jätkab sealt teed läbi Peetri aleviku ja üle Tartu maantee. Seejärel algab eelpool mainitud tunnel, mis jookseb läbi lennujaama alt ning väljub Suur-Sõjamäel, J. Smuuli teel. Väike Tallinna ringtee ehitus lõppeb J.Smuuli ja Peterburi tee ristmikuga.

Peale keskkonnamõjude hindamist ning avalikku väljapanekut plaanitakse ehitusega alustada 2026. aastal.

Solo StockOffice asub Tala tn 2 aadressil, J.Smuuli tee ääres hakkab paiknema täpselt Väikese Tallinna Ringtee ääres. See loob ettevõtetele lisaks juba heale praegusele asukohale veelgi suurema perspektiivse mööduvate autode ning potensiaalsete klientide hulga.

Toomas Kuusk

RESTATE kinnisvara konsultant

+372 5873 3660

toomas.kuusk@restate.ee

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo Lisainfo