Ringtee Äripark

Jeva Siplane: Paindlike võimalustega Ringtee Äripark

Viimastel aastatel on Tallinna ringtee arenguga kaasas käinud selle lähipiirkonna areng ja liiklustiheduse kasv peegeldab selgelt, et lähiümbrus on demograafilises tõusus, mistõttu on logistika ning kaubanduse jaoks tegu soodsa piirkonnaga.

Nende muutuste tuules oleme asunud arendama Ringtee Äriparki mis asub Tallinna ringtee ühes sõlmpunktis, täpsemalt Kurna eritasandilise ristmiku kõrval. Selle arenduse lähedusse on juba koondunud mitmed kohalikud kui ka rahvusvahelised ettevõtted nagu näiteks IKEA kaubanduskeskus, Maxima logistikakeskus, Uponor, Hansaplant ja Kiili Betoon. Ringtee Äripark on mõeldud ettevõttele, kes peab oluliseks väga head ühendust Tallinna ringteega, ligipääsetavust ja nähtavust.

Erinevalt paljudest teistest täna pakutavatest äri- ja tootmisparkide arendustest on Ringtee Äripargis ettevõtetel võimalus ise teha enda jaoks parim valik. Meie klient saab valida kolme võimaluse vahel: 

  1. Kinnistu ost koos liitumistega;

Üks olulisemaid põhjusi miks ettevõtted soovivad omada äritegevuseks kinnistut on nende pikaajaline strateegia kindlustada asukohast tulenevad plussid või laienemise võimalus. Tegu võib olla ka lihtsalt sooviga omada kontrolli kinnisvara üle millel toimub äritegevus. Põhjuseks võib olla ka see, et logistika või tootmisega seotud ettevõte oma spetsiifilistele nõudmistele ei leia sobivaid ruume üürimiseks. 

Võimalusel kasutatakse ära ka ajapikku kogunenud vaba kapital kinnisvara investeeringuks, et see siis tulevikus realiseerida. Ostmisel tuleb aga kindlasti meeles pidada seda, et kulutused ei piirdu vaid esialgse hoone projekteerimise ja ehitusega vaid hiljem lisanduvad hoone ning kinnistu ülalpidamiskulud.

Ringtee Äripargis sisalduvad hinnas kõik kommunikatsioonid: ligipääsuteed kinnistule; tänavavalgustus; sadeveekanalisatsioon; gaasitrass; vee- ja kanalisatsioonitrassid; sidetrass; elektrivarustus. Vajaduse korral projekteeritakse ja ehitatakse kliendile hoone rätsepalahendusena.

  1. Hoone üürimine;

Üheks suureks eeliseks on nimelt see, et üürides kaob ettevõttel endal suur vastutus, sest enamuse probleemidest kinnistu ja hoonega jääb üürileandja lahendada. Ettevõttel on võimalus suunata kapital ning fookus põhitegevusele. 

Üürimine on kindlasti mugavam nendele ettevõtetele kelle kasvuprognoosid lähiaastatel suures plaanis ette teada. Juhul kui paar aastat peale kolimist ettevõtte vajadused muutuvad on võimalik pinda vahetada kokkuleppel üürileandjaga. Pigem annab üürimine ettevõttele rohkem vabadust kui kinnistu ost.

Ringtee Äripargis ehitatakse kliendi poolt üüritav hoone täpselt tema vajadusi silmas pidades.

  1. Üürimine tagasiostu võimalusega;

Optsioon annab ettevõttele paindlikkuse lahendada hoonestatud kinnistu hilisema ostu, kapitali puudujäägi või heade finantseerimistingimuste puudumise korral. 

Kõkkuvõtteks saame öelda, et oleme valmis lahendama ka kõige keerukamad probleemid mis seotud kaubanduse, logistika või tootmishoonete arendusega. Esita meile väljakutse!

Jeva Siplane

RESTATE! kinnisvara konsultant

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.