Kiilis valmiv äripark loob piirkonda ligi 700 töökohta

Ligi 120 miljonit maksva Ringtee Äripargi ehituse viimane etapp on käivitunud. Kiili valla esimese suurema äripargi kuus kinnistut on müüdud ja peatselt saab ehitusloa ka Ringtee Stock-Office ärihoone.

Ringtee Äripargi projektijuhi Tomas Salamäe sõnul on äripargi arengud olnud edukad. “Kinnistute avaliku müügiga alustasime selle aasta alguses ja tänaseks oleme realiseerinud kuus kinnistut üheksateistkümnest. Hoolimata ehitusturu praegusest kohati keerulisest seisust oleme arendusega graafikus ja hetkel tegeleb ehitaja juba arendusala teede ja tehnovõrkudega. Äripargi esimese etapi tööd lõppevad juba selle aasta jooksul,” kinnitab Salamäe.

Äripargi esimene hoone võetakse kasutusele järgmise aasta esimeses kvartalis. “Ringtee Äripark on väga mitmekülgseid võimalusi pakkuv ja kiiresti arenev piirkond. Järgmisel aastal alustavad siin tööd nii ehitusmaterjalide-, logistika- kui ka tootmisettevõtted. Kõik hooned valmivad täpselt ettevõtete vajaduste järgi, et tagada võimalikult mugav ja ettevõtte vajadustele vastav töökeskkond,” lisas arenduse projektijuht. “Tallinna ringtee äärse äripargi vastu tunnevad eriti aktiivset huvi rahvusvahelised ettevõtted, kelle jaoks on olulised nähtavus ja head logistikaühendused.”

Esimesena äripargis tööd alustava kinnitusvahendite tootja Arras Construction Furniture sõnul on Ringtee Äripargi asukoht ettevõttele täpselt vastav. “Kõige suurem võit tuleb sellest, et alates järgmise aasta algusest, kui äripargis töö pihta hakkab, ei pea veoautod enam läbi linna sõitma. Tootmisettevõtte jaoks on iga võidetud minut väga oluline,” ütles ettevõtte juhataja Lauri Kivi. “Asukoha puhul lisab kindlust IKEA rajamine samasse piirkonda. See näitab selgelt, et Tallinna ringtee piirkonda ootab ees jätkuv kasv.”

Seitsme aastaga täies mahus valmiv äripark toob Kiili valda juurde ligi 700 töökohta. “Inimeste kolimine linnalähedastesse asumitesse on jätkuv trend ning ootused on loomulikult ka kodulähedaste töökohtade järele. Valla perspektiivist on suure investeeringu tulek tervitatav,” sõnas Kiili vallavanem Aimur Liiva.

Ringtee Äripargi esimese etapi valmimise järel alustavad äripargis tööd Waiper Invest OÜ, Sten & Co OÜ ja Arras Construction Furniture.

Restate koondab kolme ärikinnisvara ettevõtet – Restate Property Developers OÜ, Restate Property Advisors OÜ ja Restate Asset Management OÜ. Pikaajalise kogemusega ettevõtete arenduses on hetkel kaubandus-, kontori- ja laopindu enam kui 100 000 m² ulatuses.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.