Heegeldamisaktsioon #heegeldahead

Taas on käes aasta pimedaim aeg ning koroonauudised annavad niigi rusuvale ajale vaid raskust juurde. Ärikinnisvaraettevõte Restate kutsub jõulueelsel ajal osalema heategevuslikus heegeldamisaktsioonis, mille tulemusena valmivad heegeldatud mänguasjad annetatakse Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikule.

Kõik algas Restate’i meeskonna mõttest esitada üksteisele väljakutseid, mis aitaks pimedal ajal rahustada meelt, leida elus uusi hobisid ja väljakutseid ning viia mõtted pidevast koroona uudiste voost eemale. Restate’i juhiabi ja finantsspetsialist Oksana Ganža võttis vastu kolleegide esitatud väljakutse meisterdada käsitööfännina hulk mänguasju – ja seda juba jõuludeks. “Mänguasi on sümboolne toetus vanematele ja haiglapersonalile, kandes sõnumit, et nad pole raskete teemadega üksi. Praegusel kriisiajal vajavad vaimse tervise teemad erilist tähelepanu ning ka pealtnäha väikesed ja lihtsad asjad võivad kaasa tuua suuri muutuseid,” on Oksana veendunud.

Jõuludeks valmib kümmekond heegeldatud mänguasja, mis kingitakse Tartu Ülikooli Kliinikumi sünnitusmajale. “17. novembril tähistatakse rahvusvahelist enneaegsete laste päeva, mille sümboliteks on heegeldatud kaheksajalg ning lilla värvitoon. Heegeldada võib aga ka teisi mänguasju, laskem loovusel lennata,” sõnab Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku direktor Marika Kirss. Sel aastal on enneaegsete laste päeva fookuses Zero Separation Act, mille sisuks on teadvustada, kui oluline on liiga vara sündinuid vanemast mitte lahutada. “Pandeemia Delta tüve suurema ohu tõttu rasedatele on just enneaegsed lapsed riskigrupp, keda on vaja olnud vanematest lahutada ning kaheksajalast kinni hoidmine annaks neile natuke rohkem turvatunnet,“ on Kirss veendunud.

Kuna mänguasjade valmistamine on aeganõudev, kutsub Restate üles ühiselt panustama. “Löö kaasa oma kollektiiviga, perega, sõpradega – lisaks heategevusele on see vahva võimalus midagi koos ära teha. Käsitöö on meditatiivne tegevus, nii et miks mitte endale selle näol uus hobi leida,” selgitab heegeldamisaktsiooni eestvedaja, kuidas aktsioonist ise võita.

Anna oma osalusest märku, postitades sotsiaalmeedias pilt endast või oma kolleegidest-sõpradest heegeldamas ning kasutades teemaviiteid #heegeldahead ja #enneagsedlapsed. Et sõnum saaks rohkem jõudu, märgi postituses vähemalt kolm sõpra või asutust, kes samuti võiksid aktsiooniga liituda.

Restate korraldab enda poolt mänguasjade kokkukogumise ja transpordi Tartu Ülikooli Kliinikumi. Transpordi korraldamiseks võta ühendust Oksanaga e-posti teel

Leia heegeldamisjuhis YouTube’ist:

eesti keeles: https://www.youtube.com/watch?v=Vv9RcHgCaCU

vene keeles: https://www.youtube.com/watch?v=-IMPGlwAUdo&t=1046s

inglise keeles: https://www.youtube.com/watch?v=po2bmQcUXcQ

  

Restate koondab kolme ärikinnisvara ettevõtet – Restate Property Developers OÜ, Restate Property Advisors OÜ ja Restate Asset Management OÜ. Pikaajalise kogemusega ettevõtete arenduses on hetkel kaubandus-, kontori- ja laopindu enam kui 100 000 m² ulatuses.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo Lisainfo
Developed by Reaktiiv