Kohila Kodude ehitus on alanud, hooned valmivad tuleva aasta mais


Restate, kes on siiani arendanud peamiselt ärikondliku kinnisvara, teeb oma esimese sammu elamuarenduse suunal ning on alustanud 18 ridaelamu boksi ehitust Kohila alevis. Ehitustööd teostatakse koostöös ehitusettevõttega Mitt ja Perlebach.

Elamuarendusse sisenev Restate valis Kohila alevi mitmel põhjusel. “Valglinnastumise kontekstis oleks võimalusi olnud teisigi, kuid Kohila kasuks räägib päris mitu faktorit. Asum paikneb vaid 30-minutilise autosõidu kaugusel Tallinnast, samuti on olemas kiire bussi- ja rongiühendus Tallinna ja teiste piirkondadega. Kui täna on Kohilas üks rongijaam, siis tulevikus saavad seal peatuma ka Rail Balticu rongid,  mis loob ainulaadse võimaluse Eesti väikeasumist kasvõi otse Berliini sõita,” ütles Restate elamuarenduse juht Oliver Tiidus. 

Kohila vald on viimastel aastatel jõudsalt kasvanud, senise trendi kohaselt lisandub igal aastal valda hinnanguliselt 150 elanikku. „Umbes 90% tänastest Kohila elupindadest on ehitatud kaheksakümnendatel. Kohila vallavalitsuse strateegiliste sihtide hulgas on siinse elukeskkonna edendamine muuhulgas läbi uute ja kvaliteetsete eluasemete pakkumise. Rahulikud väikepiirkonnad nagu Lagedi, Luige, Kiili ja Jüri on hiljutised näited hea taristu ja toimiva ühistranspordiühendusega keskustest, mis koguvad populaarsust, kuid vajavad nagu Kohilagi, erinevate uusehitiste näol värskendamist,“ selgitas Kohila vallavalitsuse arendusnõunik Herkki Olo.

Tiiduse sõnul on Kohila ideaalne koht peredele, pakkudes turvalist ja toetavat kogukonda. “Elukeskkonnana on Kohila juba nii-öelda valmis – on mitmekülgsed haridusvõimalused, sealhulgas gümnaasium ning Mõisa erakool, mis rajati Kohilasse Vanalinna Hariduskolleegiumi suunitlusel. Lastele ja noortele on loodud suurepärased tingimused sportimiseks – suur spordikeskus, staadion, jalgpalli-, korv- ja võrkpalliväljakud ning terviserajad ja kergliiklusteed. Keila jõgi, mis voolab läbi alevi, pakub suurepäraseid ujumiskohti ja veespordi võimalusi.”

Kohila Kodude ehitus algab juba käesolevas juunis ning esimesed kodud on sissekolimiseks valmis 2025. aasta mais. Hoonete arhitektuurilahenduse on loonud AB Korrus arhitektid ja sisekujundus valmib koostöös Ace Of Space sisearhitektidega. “Pereelamute ehituspartneriks valisime Mitt ja Perlebach’i, kes on rajanud tuhandeid kodusi ning kelle pikaaegse kogemuse toel saame pakkuda vaid kõrget kvaliteeti. Kinnistu kogusuurus on pea 12 000 m2 , kuhu tuleb 18 ridaelamuboksi koos suure õuealaga ja mänguväljakutega,” sõnas Tiidus.

Kohilasse, Keila jõe lähistel asuvale Viigi tänavale rajab Restate kaks ridaelamut, kokku leiab seal uue kodu kaheksateist perekonda. Nelja-viietoalised sauna ja terrassiga kodud jäävad suurusjärku 100-110 m2. Elamud vastavad A-klassi energiamärgisele, kasutusel on kaasaegsed küttelahendused ja soojustagastusega ventilatsioonisüsteemid. Lisaks on eluhoonetes põrandajahutuse süsteem. “Seda Eestis reeglina elamutesse ei tehta, kuid et meie suved on läinud kuumemaks, siis kvaliteedi nimel on loodavates ridaelamutes see lahendus juba sees,” kirjeldas Restate elamuarenduse juht.

Kohila Kodud on Restate’i esimene samm elukondlikus kinnisvaras. Lähiaastate investeering näeb ette üle 20 000 m2 elukondlikku pinda, mille hulgas on plaani järgselt nii eramud, ridaelmud kui ka kortermajad. 

Vaata lähemalt: https://restate.ee/kohilakodud/

Developed by Reaktiiv