Laagrisse kerkib tuleva aasta suveks uus Sisustuskeskus


Läinud reedel panid kinnisvaraarendaja Restate ja Eventus Ehitus nurgakivi Tänassilma äripargi teisele, Rohelise Maja nime kandvale ärihoonele. Hoone näol on tegemist Laagri Sisustuskeskuse esimese etapiga – keskus jaotub tulevikus kahe hoone peale kogupinnaga kümme tuhat ruutmeetrit.

Tänassilma Äripargi esimene ärihoone, Sinine Maja on valmis ning teine hoone, Roheline Maja sai läinud nädalal nurgakivi. “Järgmise aasta suvel saame näha Jälgimäe tee ääres juba ka kolmandat, Valget Maja, mis kokku Rohelise majaga saavad moodustama Laagri Sisustuskeskuse. Valge Maja ehk Sisustuskeskuse teise etapi ehitus algab käesoleva aasta kevadel,” sõnas Restate’i kinnisvaraarenduse projektijuht Toomas Kuusk. 

Kuuse sõnul on kahest hoonest koosnev keskus mõeldud lahendama sisustuskaupluseid vaevavaid logistilisi ja ruuminappuse väljakutseid. “Sisustuspoed, kes vajavad vaid esinduslikku kaupluse pinda, leiavad parima lahenduse just Valges Majas. Kellel aga lisaks kauplusele tarvis ladustamist või teisi funktsioone, pakume lahendusi Rohelises Majas ehk teisisõnu võimaldab see hoone sisustustoodete pakkujatel kolida oma äri kõik funktsioonid – ladu, kauplus ja kontor – ühte kohta kokku,” kirjeldas Kuusk.

Laagri Sisustuskeskusest leiab tulevikus klient kõike, mida kodus ja aias tarvis ning seda mugavalt ühes kohas. “Lahendust, kus erinevad väiksemad ja suuremad sisustuse müüjad asuvad ühe katuse all, Eestis veel ei ole. Lisaks, Valges Majas on kõik keskuse salongid omavahel ühendatud, mis teeb ostlemise kliendile mugavaks – ei mingeid tüütuid koridore ega vihmase ilma korral õue kaudu uude kauplusesse jooksmist,” selgitas Kuusk. 

Keskuse tootevalik saab olema asjakohane nii sisearhitektile kui ka noorpaarile, kes oma esimest uut kodu sisustab. “Tõepoolest, nagu ühele läbimõeldud sisustuskeskusele kohane, saab Laagri Sisustuskeskusest tulevikus ühe käiguga kätte kõik vajaliku mööblist ja põrandamaterjalidest kuni valgustite ja aknakateteni,” sõnas Kuusk.

Uuete hoonetega kaasnevad ka täiendavad 380 parkimiskohta. “Tänassilma ärihoonete parklad on omavahel ühendatud, nii et ruumi jagub nii töötajatele kui ka klientidele,” on Kuusk veendunud.

Nurgakivi saanud Rohelise Maja pind on 5600 m2, kevadel algab Valge Maja ehitus, mille kogupind on 4500 m2. Kokku on Tänassilma äripargi investeeringu maht on ca 150 miljonit eurot – 35 hektaril on 16 kinnistut arenduspotentsiaaliga rohkem kui 200 000 m2. Kogu Tänassilma äripargi hoonestus on kavandatud BREEAM sertifikaatidega ning vastavad A-energiaklassile. 

Developed by Reaktiiv