Luige elanikud said enam kui 10 aastat oodatud kaupluse

5. oktoobril avasid lindilõikamisega Luige Keskuse arendaja Restate, ankurüürinik Rimi ja Kiili valla esindajad. Tallinna ringteel asuv keskus tõi Luige asumisse lisaks kaua vajaka olnud toidukauplusele ka piirkonna päris esimese spordiklubi, erinevad toitlustuskohad, apteegi ja lemmikloomapoe. 

Luige Keskus on esimene etapp suuremast projektist, mille tervik saab koosnema kokku seitsmest erinevast ärihoonest. Luige Keskuse arendaja Restate’i nõukogu liikme Ardi Roosimaa sõnul võtsid piirkonna elanikud uudise kerkivast keskusest vastu väga positiivselt. “Kaubakeskuse vajadus oli nii suur, et juba ammu enne hoone valmimist taheti poodi külastama tulla. Meil on hea meel, et saame täita aastaid kestnud lünga ja võin kinnitada, et järgmistes etappides lisandub veel mitu huvitavat hoonet. Tahame sellesse noore elanikkonnaga piirkonda tuua veel sportimisvõimalusi, hiljem ka väikeste kontoritega büroomaja ning väikelogistikat,“ sõnas Roosimaa.

Et keskus on olnud oodatud, kinnitab ka Kiili vallavanem Aimur Liiva. “Luige sai aleviku staatuse juba 2008. aastal, alevikus elab 1400 inimest ja piirkonna mõjualas veel mõni tuhat. Lisaks sõidab asulast Tallinna ringteed pidi mööda tuhandeid autosid päevas. Eestis teist nii suurt asulat, mis on olnud pikalt toidupoe ja keskuseta, ei ole. Täname ettevõtjaid, kes usuvad me piirkonna arengusse,” tunnustas Liiva.

Kaubakeskuse ankurüürnikuks on Rimi, mis võimaldab kõik esmavajaliku saada nüüd  kodu lähistelt. „Oleme uue poe avamisest siiralt elevil. Luige aleviku inimesed on kohaliku toidupoe avamist oodanud kindlasti juba ajast enne aleviku staatuse saamist. Lisaks on tihenemas ka Tallinna ringteed ümbritsev asustus ning hea toidupoe olemasolu teeb elu mugavamaks ka nendel, kelle jaoks see on kodutee. Luige supermarketist leiavad meie kliendid pea kümme tuhat erinevat toodet alates värskest lihast, kalast, kvaliteetsetest puu- ja juurviljadest kuni taimsete ja ökotoodeteni välja. Lisaks tavapärasele poe sortimendile on meil valikus pitsad, saiakesed, soe buffee, kohvimasin ja palju muud, mis teeb ostlemise meeldivaks ka neile, kes soovivad midagi kiirelt hamba alla saada,“ ütles Rimi Eesti formaadijuht Jelena Litvinovitš.

Lisaks toidupoele asuvad ärihoones 24/7 Fitness spordiklubi, aiatarvete kauplus Aiatäht, Benu apteek, Petmarket loomatarvete pood, samuti pakub teenuseid ilusalong. Kaubakeskuse toitlustusalas on viis erinevat söögikohta. “Sellega on Luige Keskus ainus nii suurt toiduvalikut pakkuv peatuskoht ülimalt tiheda liiklusega Tallinna Ringteel, nii et teenusepakkujad on võimelised teenindama nii kohalikke kui ka möödujaid,” kinnitas Ardi Roosimaa.

Luige ärikvartal koosneb lõpplahendusena seitsmest hoonest, esimesena valminud kaubanduskeskuses on pinda 4000 m2. Kõik ärikvartali hooned omavad energiasäästlikku BREEAM sertifikaati. Äripark hõlmab nii kaubandust, ilu- ja spordi- ja teisi argiteenuseid, toitlustust, logistika- ja büroopindu kui ka kõike sinna juurde kuuluvat, et toimida kooskõlas elurajooniga. Piirkonnas on olemas kergliiklusteed ja rohealad ning tulevikus lisandub piirkonda ka Rail Balticu rongipeatus. Hoone arendaja on Restate, keskuse ehitas Eventus Ehitus. 

Uuri rohkem Luige Keskuse kohta!

Developed by Reaktiiv