Restate alustas Tähesaju kolmanda ärihoone rajamist

Meteo Maja on Restate kolmas ärihoone etapp Tallinnas Tähesaju ärilinnakus. Varasemaid kahte hoonet kutsutakse Tähesaju Kaksikuteks. 

Uus ärihoone pakub ettevõtetele võimalust ühendada lao-, kaubandus- ja kontorifunktsioonid ühes kohas. Niinimetatud loft-office kontseptsioon võimaldab ettevõtetel säästa aega ja lihtsustada igapäevast tööd, vähendades sedakaudu muuhulgas tööjõu- ja kõrvalkulusid. 

Hoone esimesel korrusel on kombineeritud kaubandus-, büroo- ja laopind, kus kõiki funktsioone saab hõlpsasti omavahel ühendada, ka on võimalik esimese korruse kaubanduspindade suurust kohandada vastavalt üürniku vajadustele. “Kaubanduspinnal on 4 meetri kõrgused laed ja 1,5 tonni/m² põrandakoormus. Hoone tagaküljel on tänavatasapinnas laadimisuksed, mis võimaldavad hõlpsat kaupade väljastamist ja vastuvõtmist,” rääkis Restate’i projektijuht Tomas Salamäe.

Teisel korrusel asuvad kaasaegsed bürooruumid, mille suurused varieeruvad vahemikus 60 m² kuni 200 m². Restate’i sõnul saavad ruumid olema reguleeritava temperatuuri ja mõõdetava tarbimisega, mis aitab hoida kulud kontrolli all. Bürooruumide sisekujunduse erilahendused ja planeeringu muudatused viiakse ellu vastavalt üürniku soovidele. “Meie klientide jaoks on muutunud oluliseks kodulähedane töökeskkond ning kesklinna büroohoonetes töötamine ei ole enam esmatähtis. Meteo Maja on loodud selle muutunud vajaduse rahuldamiseks, pakkudes kaasaegseid ja ergonoomilisi bürooruume, mis tagavad mugava töökeskkonna,” kirjeldas Salamäe.

Meteo Maja asub Lasnamäe linnaosa keskmes, mis on äripiirkonnana tugev ning kaasaegsete büroohoonete nõudlus kasvab. Piirkond on hästi ühendatud kõigi linnaosa oluliste magistraalidega ning lähistel asuvad mitmed tuntud kaubandus- ja äriettevõtted. Hoone valmib juulis 2024. Ehituse peatöövõtjaks on Eventus Ehitus, arhitektuuriline disain pärineb LOOB arhitektidelt ning sisearhitektuuriline lahendus LÄVI arhitektidelt.