Restate’i Tähesaju arendus pälvis Tallinna aasta Arendusprojekti tiitli

27. septembril valiti Tallinna ettevõtluskonkursi tänavused võitjad. Aasta parimaks arendusprojektiks valiti ärikinnisvaraarendaja Restate Tähesaju Kaksikud. 

Konkursile esitatud Restate identsed Tähesaju Kaksikud asuvad Tähesaju äripiirkonnas Lasnamäel. Loft-office-tüüpi lahendus võimaldab ettevõtetel ühendada omavahel nii lao, kaubandus kui ka kontori funktsiooni. 

Projekti maksumus oli suurusjärgus 15 miljonit eurot. “Tallinn tunnustab ettevõtjaid juba 20 aastat ja kinnisvaraprojektide hindamisel on sageli olnud suurimaks kriteeriumiks esteetika ja arhitektuur. Restate’i hoonete tugevuseks on alati atraktiivsus, kuid arhitektuuri vallas on meil raske konkureerida uhkete büroohoonetega, mis on reeglina suunatud suurtele ettevõtetele. Konkursi komisjon hindas me puhul kõrgelt tõika, et kaksikud asuvad piirkonnas, kuhu tavaliselt pakutakse odavamat toodet, ning et need on suunatud vastupidiselt tavapärasele just väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele,” sõnas Restate’i Tähesaju projektijuht Tomas Salamäe.

Restate’i nõukogu liikme Ardi Roosimaa hinnangul on kinnisvaraturg täna keeruline ning paljud projektid on pandud ootele. Naljatades sõnab Roosimaa, et täna on peamine edutegur projektide lõpule viimine. “Ja eks see muidugi vastab ka tõele. Oleme Restate’is võtnud seisukoha, et kui kliendile on sest kasu, viime oma kavad lõpuni ka juhul, kui see vajab suuremat pingutust. Seejuures ei unusta me inimlikku faktorit – vaid esteetika ja funktsionaalsus koos annavad klientidele hea tunde,” on Roosimaa kindel.

Ettevõtluskonkurss on osa igasügisesest Tallinna Ettevõtluspäevast, mis toimus 26. septembril. Konkursi kõikidesse kategooritesse esitatud kokku 70 kandidaadi seast valiti nominentide sekka need algatused, mille mõju Tallinna ettevõtluskeskkonna või turismi arengule oli kõige suurem ning mis eristusid majandusliku väärtuse ja uuendusmeelsuse poolest. 

Tähesaju Kaksikud teenindavad lisaks Lasnamäele ka lähiümbrust nagu Pirita ja Merivälja piirkond, Viimsi vald, Maardu, Kallavere ja Muuga. Loft-office kontseptsioon võimaldab ettevõtetel ühendada omavahel nii lao, kaubandus kui ka kontori funktsiooni. Tähesaju Kaksikute lahendus aitab ettevõtetel hoida kokku aega ja lihtsustada igapäevast tööd, mille tulemusel vähenevad tööjõu- ja kõrvalkulud ja tõuseb efektiivsus. 

Tähesaju Kaksikud jagasid Arendusprojektide kategoorias nominatsiooni Tehnopoli ja Astlanda uue ärihoone, Tammsaare 56 büroohoonega Park Tondi kvartalis ning Alma Tominga büroohoone ja Öpiku kvartal Ülemiste Citys.

Tähesaju Kaksikud projekteeris arhitektuuribüroo LOOB Projekt, ehituse peatöövõtja oli Eventus Ehitus ja arendajaks Restate. Tänaseks on mõlema kinnistu omanik Infortar.

Fotod (Kalev Lilleorg ja Restate):

Ardi Roosimaa, Restate nõukogu liige. Tel: +372 504 8098, e-mail ardi.roosimaa@restate.ee 

Tomas Salamäe, Restate projektijuht, Tel: +372 5668 8773, e-mail: tomas.salamae@restate.ee