GALERII: Meteo Maja sai nurgakivi!

Ärikinnisvaraarendaja Restate ja ehitaja Eventus Ehitus panid 19. oktoobril nurgakivi Meteo Majale, mis on Restate’i kolmas ärihoone Tallinnas Tähesaju ärilinnakus. Esimesed kaks hoonet, Tähesaju Kaksikud pärjati hiljuti Tallinna Aasta Arendusprojekti tiitliga. 

Meteo Maja pakub ettevõtetele võimalust ühendada lao-, kaubandus- ja kontorifunktsioonid ühes kohas. Niinimetatud loft-office kontseptsioon võimaldab ettevõtetel säästa aega ja lihtsustada igapäevast tööd, vähendades sedakaudu muuhulgas tööjõu- ja kõrvalkulusid. “Hoone esimesel korrusel on kombineeritud kaubandus-, büroo- ja laopind, kus kõiki funktsioone saab hõlpsasti omavahel ühendada, ka on võimalik esimese korruse kaubanduspindade suurust kohandada vastavalt üürniku vajadustele. Kaubanduspinnal on 4 meetri kõrgused laed ja 1,5 tonni/m² põrandakoormus,” sõnas Restate’i projektijuht Tomas Salamäe. Lisaks on hoone tagaküljel tänavatasapinnas laadimisuksed, mis võimaldavad hõlpsat kaupade väljastamist ja vastuvõtmist. 

BREEAM rohesertifikaadiga A-energiklassi ärimaja teisel korrusel asuvad bürooruumid, mille suurused varieeruvad vahemikus 60 m² kuni 200 m². Hoone saab olema varustatud päikesepaneelidega, lisaks aitavad igas ruumis reguleeritav temperatuur ja mõõdetav tarbimine kulud kontrolli all hoida. “Oleme Restate’is täheldanud, et klientide jaoks on muutunud oluliseks kodulähedane töökeskkond ning kesklinna büroohoonetes töötamine ei ole esmatähtis. Meteo Maja asub Lasnamäe elupiirkonna südames ja on loodud just selle muutunud vajaduse rahuldamiseks,” sõnas Salamäe. Bürooruumide sisekujunduse erilahendused ja planeeringu muudatused viiakse ellu vastavalt üürniku soovidele. 

Meteo Maja kerkib Lasnamäe Tähesaju ärilinnakusse, mis on äripiirkonnana tugev ning kus kaasaegsete büroohoonete nõudlus on kasvutrendis. Piirkond on hästi ühendatud kõigi linnaosa oluliste magistraalidega ning lähistel asuvad mitmed tuntud kaubandus- ja äriettevõtted. Hoone valmib suvel 2024. Ehituse peatöövõtjaks on Eventus Ehitus, arhitektuuriline disain pärineb LOOB arhitektidelt ning sisearhitektuuriline lahendus LÄVI arhitektidelt.