Restate’i Meteo Maja Tähesajus ärilinnakus sai sarikad

Ärikinnisvaraarendaja Restate’i ja ehitaja Eventus Ehituse koostöös valmiv ärihoone on Restate’i Tallinna Tähesaju ärilinnaku kolmas arendus ja paikneb kõrvuti Tallinna Aasta Arendusprojekti tiitli teeninud Tähesaju Kaksikutega. Hoonest 60% on juba välja üüritud, esimesed ruumid antakse üle juba juunis. 

Restate’i esindaja Tomas Salamäe sõnul on piirkond ärikeskkonnana end kahe esimese hoone näol tõestanud. “Meteo Maja asub Lasnamäel, mis on elanike arvult suurem kui Tartu linn – selle kõige aktiivsemas keskuses ehk Tähesajus paikneb hulk piirkonna elanike ja ka läbisõitjate jaoks olulisi kauplusi ja teeninduspunkte. Me Tähesaju kahe esimese arenduse, Tähesaju Kaksikute pindade kiire täituvus näitas ehedalt, et piirkonda on teenuspinnad oodatud – inimene eelistab töötada või soetada argieluks vajalik kodu lähistelt, nii et ettevõtjad on motiveeritud piirkonnas omi uksi avama,” sõnas Salamäe. 

Meteo Maja ei ole ses osas erand. “Uue hoone üürnikud iseloomustavad väga täpselt Tähesaju piirkonna põhiklastreid, milleks on ehitus ja sisustus, sport ja vabaaeg ning tehnika. Lisaks muidugi tervise- ja iluteenuseid pakkuvad ettevõtted,” nimetas Salamäe. 

A-energiklassi ärimaja esimesel korrusel on kombineeritud kaubandus-, büroo- ja laopind, kus kõiki funktsioone saab hõlpsasti omavahel ühendada, ka on võimalik esimese korruse kaubanduspindade suurust kohandada vastavalt üürniku vajadustele. Kaubanduspinnal on 4 meetri kõrgused laed ja 1,5 tonni/m² põrandakoormus. Lisaks on hoone tagaküljel tänavatasapinnas laadimisuksed, mis võimaldavad hõlpsat kaupade väljastamist ja vastuvõtmist. “Suurpindade kõiki üürnike täna veel nimetada ei saa, allkorusel avavad uksed näiteks Kärcher, Salmo ja üks autosalong. Teisel korrusel on läbirääkimised käimas kultuuri ja meditsiini valdkonna esindajatega,” salatses Salamäe

Hoone teisel korrusel asuvad bürooruumid, mille suurused varieeruvad vahemikus 60 m² kuni 200 m² ning mille sisekujunduse erilahendused ja planeeringu muudatused viiakse ellu vastavalt üürniku soovidele. BREEAM rohesertifikaadiga valmishoonel on päikesepaneelid, lisaks aitavad igas ruumis reguleeritav temperatuur ja mõõdetav tarbimine kulud kontrolli all hoida. 

Meteo Maja paikneb Lasnamäe Tähesaju jõudsalt kasvavas ärilinnakus, kus kaasaegsete büroohoonete nõudlus on kasvutrendis. Piirkond on hästi ühendatud kõigi linnaosa oluliste magistraalidega ning ümbruses asuvate tuntud kaubandus- ja ärikeskustega. Hoone valmib käesoleva aasta suve hakul. Ehituse peatöövõtjaks on Eventus Ehitus, arhitektuuriline disain pärineb LOOB arhitektidelt ning sisearhitektuuriline lahendus LÄVI arhitektidelt.

Arenduse esimesed kaks hoonet, Tähesaju Kaksikud pärjati mullu sügisel Tallinna Aasta Arendusprojekti tiitliga.