Tagasi

Muljeid BREIFilt

Eelmisel nädalal osalesime Vilniuse lähedal toimunud BREIF ehk Baltic Real Estate Investment Forumil, mis tõi vaatamata keerukatele oludele kokku mõnisada kinnisvara spetsialisti üle kogu maailma, konsultanti, investorit ja arendajat.
Konverentsi esinejate sõnavõttudest jäi taaskord kõlama, et logistika on võrreldes kaubanduse ja büroo pindadega olnud pikalt alahinnatud. Hetkel, kui kaubanduses, turismis ja ka kontoripindades valitseb teadmatus, on logistika selgelt positiivsel kursil. Viimase miili teenused ja paindlikud esitlusruumidega laopinnad on ka kriisis tõusev turg. Väiksemad aga funktsionaalselt paindlikud pinnad annavad hea võimaluse turu muutustega kohaneda vastavalt sellele, kas on rohkem esitlusi, laopinda või kontorikohtasid vaja.

Investorite poolt esitati arvamus, et kui kaubanduse ja büroopindade hinnad langevad, siis logistikas on oodata tõusu nii üüri, kui ka rahavoo väärtuse osas. Selge on see, et trendidega on hea kaasa minna. Ei tohi aga unustada seda, et trend ei ütle üksiku tehingu kohta mitte midagi. Hammerhead omalt poolt on alati keskendunud kvaliteedi pakkumisele. Meie üürihinnad ei ole ka varem olnud turu madalamas otsas. Nüüd aga hakkab muu turg meile järgi jõudma.

Mida see tähendab on see, et klient muutub veelgi nõudlikumaks ja madala kvaliteedi või aegunud formaadiga pindade likviidsus kahaneb ja turul tekib kahesuunalist liikumist. Mõned projektid võidavad, mõned kaotavad klienti. Meie panustame tugevamasse otsa. Digilahendused igasse hoonesse, pinna efektiivsus kõrgeks, maksimaalne paindlikkus ja taastuvenergia lahendused on ainult mõned asjad meie laual. Kõigile neile panustame ka edapidi ja kindlasti ei jäta me unarusse esteetikat! Meie hooned on alati olnud arhitektuurselt meeldivad. Leiame, et pakkudes kõrgemat kvaliteeti peab tagama lisaks tehniliselt ka visuaalselt meeldiva töökeskkonna.

Ardi Roosimaa
nõukogu liige
Hammerhead