Restate alustas Lennujaama kõrvale kerkiva R2 Stock ärihoone ehitusega


Kolm ühes ehk müügi-, kontori- ja laopindu sisaldav ärihoone valmib tuleva aasta märtsis. Ankurüürnikuks on Mixpack, kellele kohandatud pind hõlmab hoonest pool.

Restate’ile omase põhjamaise arhitektuuriga kahekordse ladu-kontor-esindus tüüpi ärihoone asub Tallinna Lennujaama lennuradade idapoolse osa ning COOP Eesti Keskühistu logistikakeskuse vahel. Hoone esimesele korrusele on kavandatud esinduslikud kaubandus- ja teeninduspinnad, tagakülge soojustatud laopinnad. Ärimaja teisele korrusele on planeeritud erineva suurusega bürooruumid.

Projektijuht Aleks Verneri sõnul on hoone trumbiks asukoht. “R2 Stocki ette jäävalt Suur-Sõjamäe teelt käib iga päev läbi umbes 9000 sõidukit ja veokit – sealt pääseb kiiresti nii Tallinna kesklinna kui ka kõigile peamistele riiklikele maanteedele. Lagedi liiklussõlme kaudu pääseb mugavalt ja kiiresti Ringteele, mis tagab hea logistilise ühenduse iga Tallinna ühendava põhimaanteega. Lisades sinna juurde veel ümbruskaudsed piirkonnad nagu Lasnamäe, Rae vald, Maardu ja teised, jääb R2 Stock ligikaudu 200 000 inimese teenindusalasse.”

Pool kogu hoone pinnast on tänaseks välja üüritud. Selle võtab enda alla ettevõte Mixpack, mis toodab keskkonnasõbralikke ühekordseid pakendeid üle Baltikumi. „Vajasime uut äripinda, kuna laoprotsesside võimsuse suurendamine ja kontori infrasturktuuri parandamine võimaldab meil mitte ainult suurendada tõhusust, vaid ka tagada klientide kõrgemat rahulolu, kiirendades protsesse tellimusest kauba tarnimiseni“, ütleb Yan Zapadinski, Mixpack-i kommertsdirektor.  

Restate’i esindaja sõnul jätab Mixpacki tegutsemine hoones ruumi veel umbes kuuele üürnikule. “Üürida saame, jah, välja veel 50% majast, mis on hetkel jaotatud kuueks eri suurusega pinnaks. Samas, eks me ju ärikinnisvarasektoris teame, kui oluline on paindlikkus, nii et ka see hoone pole erand – järelejäänud äripindu annab liita ja lahutada,” sõnas Verner.

Ärihoone saab BREEAM sertifikaadi ning kõrgeima A-energiaklassi, mis tagavad nii hoone kõrged kvalteedi standardid kui ka madalaimad võimalikud kõrvalkulud, hoides ettevõtte tuleviku kõrvalkulud kontrolli all. R2 Stock ehitaja on Eventus Ehitus, arhitektuurne lahendus Guru Projekt arhitektidelt. Ärihoone valmib märtsis 2025.

Developed by Reaktiiv