Energiasäästlikud lahendused Ringtee Äripargis

Aleks Verner, projektijuht

Ringtee Äripark on uus logistika- ja tööstuskeskus Kiili vallas, Harjumaal. Logistika tuiksoonel asuval 25 hektari suurusel ala paiknev ärihoonete kompleks mahutab tulevikus mitmeid ambitsioonikaid ettevõtteid, kes hindavad tänapäevast arhitektuuri, kaasaegseid lahendusi ja mugavat logistikat.

Stock Office kontseptsioon

Lisaks eraldiseisvatele logistika- ja tööstushoonetele rajatakse Ringtee Äriparki ka funktsionaalne Stock Office ärihoone. Stock Office ärihooned on tuntud kui mugavad 3in1 lahendused, mis võimaldavad ettevõttel kolida ühe katuse alla kokku nii lao-, kontori- kui kaubanduspinna. Taoline lahendus aitab säästa aega, vähendada logistikast tingitud probleeme, parandada ettevõttesisesest toimimist kui ka hoida kokku tööjõu- ja logistikakulusid. 

Juba ehitusjärgus Stock Office ärihoone asub äripargi esifrondis, kohe Tallinna Ringtee ääres. Esinduslik asukoht tagab hea nähtavuse, sest päevas sõidab Ringtee Äripargist mööda 21 000 autot. Kõnealune ärihoone koosneb kümnest funktsionaalsest äripinnast ning kuna iga ettevõtte vajadused on erinevad, siis ehitatakse iga äripind vastavalt kliendi soovidele tagamaks äripinna maksimaalset efektiivsust.

Energiatõhusus kui tõusev trend

Segased ajad energiasektoris panevad ettevõtete juhte vaatama energiasäästlikumate lahenduste suunas ning sageli tuleb kulude kokkuhoidmiseks vana äripind uue vastu välja vahetada. Ringtee Äripargi arendajad RESTATE!  ja Eventus Ehitus on energiatõhustust ja uudseid tehnosüsteeme alati väga oluliseks pidanud ning jälgivad samu põhimõtteid ka äriparki arendatava Stock Office ärihoone puhul.

Stock Office ärihoone omab A-energiamärgist ning katusele paigaldatakse päikesepaneelid, lisaks saab iga ettevõte oma äripinnal ventilatsiooni ja kütet ise reguleerida. Lisaks A-energiaklassile on Stock Office hoonel peale valmimist ka BREEAM sertifitseeritud energiamärgis. BREEAM on üks mõjukamaid keskkonnaalase hindamise meetodeid, mille puhul annab sõltumatu osapool – Building Research Establishment (BRE) – hinnangu hoone kvaliteedile. BREEAM on tuntud kui maailma esimene laiapõhjalistel hindamiskriteeriumitel põhinev rohemärgis, mis võimaldab hinnata terviklikult hoone energiatõhusust ning keskkonna- ja kasutajasõbralikkust hoone elukaare igas tsüklis. 

Tänasel päeval on erinevused hoonete energiatõhususes sedavõrd suured, et ettevõttel on kasumlikul üürida äripinda kallima ruutmeetrihinnaga uues A-energiaklassiga hoones kui soodsama üürihinnaga vanemas B- või C-energiamärgisega ärimajas. Uue ja kaasaegsete tehnosüsteemidega ärihoone kõrvalkulud on oma eelkäijatest tunduvamal madalamad, mille tulemusel on võimalik äripinda vahetades optimeerida ettevõtte kulusid kasutades kõiki uue hoone eeliseid.

Kokkuhoid energiakuludelt pole muidugi ainult uue ärihoone tugevus. Ettevõtja seisukohast on samavõrdselt oluline vajadustele vastav ruumilahendus, mis tagab parema sisekliima ja hõlbustab igapäevast töö. Uuele hoonele omaselt kehtib ehitusgarantii ning samuti ei saa unustada probleemivaba parkimist, mida paljude ärihoonete puhul enam kahjuks iseenesest mõistetavaks pidada ei saa. 

Kiirelt arenev ümbruskond

Viimastel aastatel on lisaks Tallinna ringteele arenenud jõudsalt ka ümbruskaudsed piirkonnad ning  naabruses asuvad elamurajoonid koos sealsete infrastruktuuridega kasvavad kiiresti. Nii Rae kui Kiili vald on panustanud elanikele mugava ja piirkonna arengut toetava keskkonna loomisesse eesmärgiga tagada, et koduvaldades on hea nii elada kui töötada. Piirkonda on loodud mitmekülgseid enesearengu-  ja vaba aja veetmise võimalusi, mis meelitab ligi tööealist elanikkonda – juba hetkel elab ümbruskonnas 20 000 inimest. Pidevas demograafilises tõusus elamupiirkondade lähedus tagab vajaliku tööjõu ja tarbijaskonna nii logistika- kui kaubandusettevõttetele. 

Kiirelt arenev Tallinna ringtee ümbrus on kõrgelt hinnatud ka ettevõtete seas ning juba täna tegutsevad piirkonnas mitmed tuntud kodumaised ja rahvusvahelised ettevõtted. Teiste seas asuvad seal näiteks Hansaplant aianduskeskus, Balbiino, Swecon, Uponor, Kiili Betoon ning Rimi ja Maxima logistikakeskused. Peagi avab Ringtee Äripargi vahetus läheduses oma uksed ka eestlaste seas pikalt oodatud IKEA kodu-  ja sisustuskeskus.

Kui ka sinu ettevõte vajab uut äripinda ja Ringtee Äripark tundub selleks sobivat, siis võta julgelt ühendust RESTATE! kinnisvara konsultantidega.  Rohkem infot Ringtee Äriparki rajatava Stock Office kontseptsiooniga ärihoone kohta leiate veebiaadressilt: https://restate.ee/ringtee/stock-office/

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.