Tomas Salamäe: häired ja hindade tõus avaldavad ärikinnisvarale ka positiivset mõju

Inflatsiooni tingimustes on mõistlikum kaupa varuda, selmet hoida käes väärtust kaotavat valuutat. Seetõttu peavad ettevõtted leidma hoiustamiseks suuremad ruumid ning samal ajal vähendama nendele rakenduvaid kulusid, kirjutab kinnisvaraettevõtte Restate arenduste projektijuht Tomas Salamäe.

Kuigi turgude ettearvamatus on saanud juba käibefraasiks, näeme lähitulevikus jätkuvat mitte üksnes kaupade ja toorme kallinemist või hilinemist, vaid ka nende defitsiiti, mille täielikku mõju on keeruline hinnata. Et inflatsiooni tõttu on mõistlikum varuda kaupa, mitte hoida käes väärtust kaotavat valuutat, kannatab uues majandusolukorras vähim kahju ilmselt e-kaubandus, kui ärikinnisvara sektor suudab paindlike ruumilahendustega piisaval määral tuge pakkuda.
Kui varem keskendusid logistika- ja tootmisettevõtted eelkõige e-kaubanduse trendidest ning kuluefektiivsuse tõstmisest tingitud muutustele, siis praeguseks on nii pandeemia kui käimasolev sõda enamiku ettevõtete arenguplaanid pea peale pööranud. Sellel aastal näeme ettevõtteid silmitsi seismas täiesti uute katsumustega – mureks pole pelgalt kauba või toorme õigeaegne jõudmine sihtkohta, vaid ka selle olemasolu.

Loe pikemalt: https://www.aripaev.ee

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo Lisainfo
Developed by Reaktiiv