Nõustudes igavese säilitamisega ülemaailmses küberteadvuses osutus meie järgmiseks väikse intervjuu staariks Priit Aer Pildil võib näha Priitu Skoones, Lõuna-Rootsis.

1. Kirjelda ühe lausega – kes sa oled ja millega sa tegeled?
Arendusprojektide projektijuhtimist ja ehituse omanikujärelevalvet tegeva väikese ettevõtte eestvedaja. Mul on olnud õnn ja rõõm projektijuhina kaasa lüüa mõlema Öpiku ärimaja projekteerimisel ja ehitamisel Ülemiste Citys,
Vaba Lava teatrikeskuse ehitusel Narvas ning Maakri kvartali
kliendilahenduste väljaehitamisel Tallinna kesklinnas. Praegu üritame väikese töögrupiga välja mõelda, missugune peaks olema Johannes Pääsukese Tartu Filmistuudio kontseptsioon ja vastav ruumiprogramm.

2.Kuidas sa Restate’i sattusid ning mis milline on/oli su kogemus?
Keit Pihl, kellega koos saime esimesed matsud kinnisvaramaastikul orienteerudes umbes möödunud sajandi üheksakümnendate teisel poolel, on selle sattumise taga. Olin parajasti otsimas millega tegelda. 10 aasta pikkune tegevus NCC kontsernis oli lõppenud, kui Keidult sobival hetkel koostööettepanek tuli. Võtsin selle vastu.

3. Mida arvad KV turu seisust praegu ning mis olulist on muutunud viimase 5 aastaga?
Kinnisvaraturg ei ole viimase viie aastaga põhimõtteliselt muutunud. Tarkade otsuste, usina töö ja pisukese vedamise korral on võimalik hästi teenida. Valet asja valesse kohta ehitades või ostes on võimalik ka korralikult vastu pükse saada. Nii see vist on alati olnud ja küllap jääbki.

4. Mis on kinnisvara juures kõige olulisem?
Võimalikult täpselt sihtgrupi võimalusi ning vajadusi tundes ja neid täites on õnnestumise võimalus kõige suurem. Põhjalik ettevalmistus ja uuringud juba äriplaani koostamise faasis on erakordselt olulised.

5. Millise investeeringu teeksid täna? Millise investeeringu oleksid teinud 5 aastat tagasi?
5 aastat ei ole just väga pikk aeg. Nii toona kui praegu üritan leida võimalikult pikaajalist tootlust pakkuvaid investeerimisvõimalusi. Aga ma ei pea ennast kindlasti asjatundjaks kes võiks investeerimisalaseid nõuandeid
jagada.

6. Mis muudatused tulevik tuua võib, kas ja millal tuleb buum/kriis?
Ma ei ole nende terminite eriline austaja ja ise neid väga ei kasuta. Aga sellist kinnisvara hinnalangust, nagu 2008, praegu kusagilt ei paista. Turg toimib suhteliselt tasakaalukalt, sama võib öelda ka keskmise tarbija kohta. Nii ettevõtted kui eraisikud hindavad reaalselt oma võimalusi.

7. Kui saaksid iseenda 10 aastat nooremale versioonile midagi tähtsat öelda siis mis see oleks?
Tuletaks meelde sellist tõde: „Kõik sõnad pole väljaütlemiseks.“ Tänase päeva kontekstis siis, et ära kirjuta kohe vastu, vaid mõtle läbi, mismoodi sa oma eesmärki silmas pidades peaksid käituma. Teinekord on pooletunnine jutuajamine silmast-silma palju mõistlikum kui sada vastasttikku põrgatatud meili.

8. Mis sa Restate´ist kaasa said ja kui paljut õpitust siiani kasutad?
Mõnes mõttes tuleb tunnistada, et kasutan täna seda toimimismudelit, mida Restate, tolleaegne UMPA, kasutas. Ma ei ole püüdnud üles ehitada selge struktuuriga ja kindlate ametikirjeldustega massiivset organisatsiooni. Viin oma projektid läbi täpselt vajaduse järgi kokku pandud meeskondadega, mis koosneb inimestest, keda tunnen ja usaldan. Kui ülesanded on selged ja koostöö aluseks mitmepoolne selge huvi, siis asjad ka laabuvad.

9. Mida tahaksid oma Restate kolleegidele öelda?
Ei ole küll 100% minu enda sõnad, aga: „Kinnisvaraäri tuleb võtta nii, nagu ta tegelikult on – lõbusalt!“

10. Mida tahaksid lugejatele öelda?
Hoidke inimesi enda ümber ja head läbisaamist nendega.

Erich Kivi / Restate


SHARE

Ole kursis ärikinnisvara turuga!

Uudiskiri sisaldab kinnisvara-alaseid uudiseid, trende ja pakkumisi.
E-maili sisestamisega lubad meil endaga ühendust võtta ja infot edastada.
Soovi korral saad oma eelistusi täpsustada meie esimeses kirjas.
Tutvu meie viimase uudiskirjaga siin!