Tagasi

Alex: Harjutamine teeb meistriks, isegi kalastamises.

Kui tahad mingis spordialas olla edukas siis pead tegema kõvasti trenni, nii ka kalastamises.

Argipäeviti panustan ikka tööalaste eesmärkide saavutamisele, siis ainukesed võimalused teha kalastamise trenni on nädalavahetus. Nii ka juhtuski ilusal laupäevasel hommikul. Nädalavahetuse uni, mis asi veel see on, ei ole kuulnud – hopsti, kell 4 üleva – järgmine hetk kell 7 Tartus, Emajõe kaldal. Ei saanundki ise ka aru kuidas sai ca 200 km sõidetud, kuna eesmärk oli minna ja katsetada peas sündinud ja juhendajate poolt õhku visatud mõtted hilissügise latika püügil.

Ilm osutus ülimõnusaks, vaikne, suhteliselt soe novembri kuu kohta ja kuiv.

Kella 8 paiku alustasin püügiga. Sellele eelnes põhja loodimine teadmisega, et Latikas on juba talve tulekul liigub päevase valguse ajal pigem sügavuse poole leidsin mõned meetrit sademest kalda poole perspektiivse platsi.

Peas sumises, et sügisene Latikas pigem üliettevatlik ning suures koguses sööta ei pruugiks talle hetkel vaja. Arvestades seda tegin eelsöötmist vaid 2 suure korviga lisamata elussööta. Püügi tegin S suuruses korviga lisades väikeste portsudega, et tekitada Latikal isu ja äratada teda huvi, mitte täis sööta, tükeldatud elussööta. Mängides erinevate elusööta kombinatsioonidega, lipsude ja konksude suurustega leidsin sobiliku, ning esimesena tuli nn söödaplatsile nurg ja särg. Need aga ei olnud minu sihtmärgiks. Jätkasin siis elusööta kombineerimisega, ning esimese tunni lõpus, märkasin hästi õrna ja aeglase võttu. Siin ta ongi – esimene käes. Proovisin teha veidi aktiivsema püüki, kuid oli vaikus. Teine tund kuulus sellel, et leida õige aeg, mis annab sööda täis korvi sulpsatusest ehmunud latikale tagasi platsile tulla ja leida minu poolt ettevalmistatud elusöödata konks. Jess – see sai ka leitud.

Mida ma oskan öelda – novembri keskpaiga kohta tulemus on üle ootuste hea. 5 latikat + muu kala. Olen tulemusega igati rahul. Nüüd üks teadmine latikapüüki kohta, juures.

Põhimõtteliselt hakkas nüüd ettekujutus tekkima Latika hilissügise püügi osas ning tema eelistuste kohta. See on aga oluline teadmine püstitatud eesmärgi saavutmisel.

Näeme siis järgmine kord veel 🙂